1. "vay amına koim" dedirten ilkokul 1.sınıf ödevi.

şurdan da anlaşılıyor ki bizim eğitim sistemimiz bu ödevi yapabilen zeka küpü çocuklarımızı ileride "ali'nin kuruyemişçi maceraları ve havuzla imtahanı" ile aptallaştırarak geriye doğru bir seyir izletme şeklinde vuku buluyormuş.
  2. 1. sınıf öğrencilerine verilmiş, söz konusu 14 harfi kullanarak, içinde 5'er cümle bulunan "anlamlı" 4 ayrı metin oluşturmalarını öngören ödevle ilgili olarak meclis genel kurulu'nda yaşanan tartışmadan bir kuple:

nimet çubukçu: moralinizi bozmak gibi olmasın ama 1. sınıf öğrencilerinin tamamı ödevi başarıyla tam olarak yapmışlar.
    muharrem ince: sayın bakan, yök başkanı ile birlikte 1 saat içinde o ödevi yapın, bütün eleştirilerimi geri alıp, genel kurul'u terk edeceğim.

yoksa bunu verilmiş en sağlam ayarlar başlığına mı yazmalıydım?
  3. biz ilk okuldayken problem çözümlerinde verilen ve istenilen diye olgular vardı. soru da verilenlere bir kenara koyardık ordan istenileni çıkartıp ödevlerimizi mini mini birler çalışkan ikiler şirinliğinde yapardık.

şimdi bu giriye konu olan ödeve bakıyorum bakıyorum bakıyorum bir türlü verileni anlamıyorum ki isteneni çıkartıyım..! salak falan da değilim ama neyse..

bu arada nimet çubukçu, "1.sınıf öğrencilerin tamamı yaptı" demiş ya.. korkmayın millet! çok zeki yeni bir nesil geliyor *
  4. lan oğlum sevinsenize. demek ki öğrenim hayatımız ilkokula indirgenmiş işte. yemin ederim kalın kafalısınız ha. derecesiz piçler.

şimdi, ilkokul 1. sınıfta bu harflerle bilimum cümle oluşturan öğrenciler ilkokul 3'e geldiklerinde aristo'dan, 4'te evrim teorisinden dem vurup, 5'te de kendileri bizzat yeni teoriler geliştirerek mezun olacaklar. ortaokul, lise, üniversite gibi şeyler artık yok yani, amaç "ilkokul mezunu" aşağılamasını ortadan kaldırmak ve ilkokuldaki o sümsük, o mıymıy eğitim anlayışını değiştirmek. koca bir sene ali ata bak'la emel bana bak'la nereye kadar arkadaşlar? alın size mis gibi sıkıştırılmış, hızlandırılmış eğitim.

bu sistemle herkes yalnızca ilkokul mezunu olacak sonuçta. (kadın gizli komunist beyler) düşünsenize lan süper değil mi? bunu daha önce niye düşünemedik?

v a y a m ı n a k o y i m y a.

b a m b a ş k a y m ı ş s ı n n i m e t b a ş k a n.
  5. nimet çubukçunun yapacağını tahmin ediyorum çünkü "benim derecem var derecem hanııımmm sen ne yaptın bedenden başka 5 olan dersin varmı senin" diye çığırmadığı kalmış.

performans ödevleri tamamen velilere verilir. çocuklar ödevden bişi anlamazlar. ödevi yapan annelerine karışırlar. annelerinden "git çocuğum başımdan kafamı toplayamıyorum" diye azar sonra terlik yerler.
  6. doktoraya giriş mülakatı için sorulabilir lan bu. 1. sınıfta okuyan çocuklardan bu ödevi harbi harbi tek başına başarabilmiş biri varsa, o çocuk koruma altına alınmalıdır. "adam aynştayn beyler" diye de halk önünde tanıtılmalıdır.

tam 18 yıldır eğitim hayatının içerisindeyim, bunun son 6 yılı üniversitede geçmekte(lisans + yüksek lisans), ben hayatımda böyle bi ödevle karşılaşmadım hacı. sanırım bi hafta uğraşırsam anca yapabilirim. emin değilim bile. yapamam lan sanırım.