• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. kendi insanını hor görmektir. hayır belki o kısım şehirlerde güzel kız yok. yada insanlar liberal bir şekilde sex in insan hayvan diye ayrılamayacağını düsünüyorlar. fransa da insanlar esekleri s.kmeye başlasa ayy avrupali isini bilir yada ay cok modernler eseklerle bile sevişiyorlar diyecek insanlar bunu saf ve temiz anadolu insanımız yapınca vay kırolar vay diyorlar.


    (bkz: anadolu insanına sahip çıkalım)
  2. aslında bu anadolu insanının eşekle ne tür ilişkiye girdiğinin de önemli olduğunun belirtilmesi gereken eylemdir.şahsımca eğer bu ikili arasında çiftçi-çalışan,sürücü-taşıt,arkadaşlık,konuşmacı-dinleyici türünde bir ilişki varsa, esas bu ilişkiyi hor görenin hor görülmesi gerekmektedir.nitekim bu tür bir ilşkiyi hor görenin hakkı kötektir.
  3. yeterince iredelenmeden yapılan eylemdir.hor görmek başlıbaşına bir yanlıştır.nasıl bir çocuk kendini pokemon sanıp camdan atlıyorsa,yetişkin bir birey de eşekle ilişkiye girebilir.koskoca adam bu,kendini çizgi film karakteri sanacak kadar gelişmemiş bir beyni yoktur elbette,doğal olarak maddi,gördüğü varlıklar sanacak kendini.belki de geçerli bir sebebi vardır,eşeğe benzeyen bir tarafları vardır değil mi ama.hatta belki de hayat koşulları onu bu kendini kandırmacanın içine atmıştır,kendine uygun,kendini tamamlayan bir eş bulamamıştır.yazıktır etmeyin eylemeyin.
  4. komik bir sığlıkla söylenen "gız yok ki, eşek s.kiyolar dabi" gibi cümleler daha sonra yerini eşekle ilişkiye girmeyi "evlilik öncesi cinsel ilişki" sorunsalı(!) ile ilişkilendiren tümcelere bırakıyor. hatta eşeki s.kmek "ilişkiye girmek" sevgiliyle birlikte olmak ise "yatmak" fiiliyle karşılanıyor ki çok acaiptir. eşek s.ken adam sapıktır, eşeğin sikidir.
  5. başlıkta her hangi bir cinsel gönderme olmadığı için bu insanın eşekle duygusal bir ilişkiye girdiğini varsayıyoruz ve anadolu topraklarında yüzyıllardır söylenmekte olan o sözü söyluyoruz; sevenleri ayırmayın.
  6. hor değil de aptal görmek gerekir. eğer illa hayvanla münasebet isteniyorsa eşek yanlış bir hayvandır. kuzuyla keçiyle yapanları duydum; gayet memnunlardı. bu memleketteki eşek sevgisi nedir anlamadım. yahu japon balığıyla bile olsa anlarım* ama niye eşek? gözlerine mi tutuluyorlar ne?