• görseller

  • eşek sikmek
  • eşek sikmek
 1. tersi durum mevlananın mesnevisinde ele alınmış, şehvetin insanın başına getirebilecekleri oldukça etkili bi şekilde dile getirilmiştir. insan ne olursa olsun nefsine hakim olmalıdır. okunup ders alınmalıdır.

  "şehvetin adını aşk koydular
  eğer şehvet aşk olsaydı
  eşekler aşkın şahı olurdu"
 2. bir esnaf abimiz tarafından sebebi açıkca anlatılan hadise. anlattığına göre köydeki bütün kızları bacıları bellediklerinden ve erotik yayınlara ulaşma imkanları olmadığından dolayı mastürbasyon yapamıyorlarmış. bu yüzden böyle bir eyleme girişiyorlarmış. aslında ahlaklı olmak için yapılan bir ahlaksızlık. ironik.
 3. anadoluda kırsal kesimde ergenlik ve gençlik dönemindeki erkeklerin yüzde doksanının ilk cinsel deneyimi.
 4. kendine has ritüeli, adabı olan eylem.
  şöyle ki, ileri gitmesin diye kafası duvara yaslanır, ve kulağının arkasına ayna konulur, sahibini görmek için. çünkü namustur köy yerinde ve adamı vurular. görüldüğü gibi adabına uymadan yapılmaya kalkıldığında kötü sonuçlar verebilecek eylemdir. bir işi baştan savma usulüne uygun olmadan yapanlar içinde bir atasözü olarak kullanılır.
  + ulan eşek sikmenin bile adabı var lan...

  ve son olarak bilinmelidir ki, memleketimizde eşeği en kralından 304 kalite paslanmaz çelik saca nallarından kaynaklayıp zikenler de mevcuttur.
 5. yeni yasalara göre suç olan eylem. hayvana işkenceye giriyor bu kapsamda. daha hayvan bünyeler de"ne işkencesi ya hayvan zevk alıyorsa" diye sorabilir tabii.