merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

dudak uçuklaması

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. ruj sürüp belirli bir süre beklediğiniz zaman kuruduğu söylenen yaradır beredir.görüntü olarak çok çirkindir insanın içini kaldırır başkasında değil kendinde çıkanı bile görsen için kalkar,sevgilide çıkmışsa iyice beter olur.

(bkz: dudağı uçuklamış sevgiliyi öpmek)
  2. yaz başlangıcından beri dördüncü kere başıma gelen durumdur. tek güzelliği ince dudaklarımı iyice yayılınca şişirip dolgun göstermesi olan baş belası. gülemiyorum anlıyooor musunuuuz?
  3. zovirax diye bir krem var. tamam küçcücük boyuna göre biraz fazla pahalı; ama bi gıdımıyla hem de utanmadan şıp diye geçiriyor o uçuğu. evet kabuslarım diz boyu!

çeşitli tanımlar lar ler lar: dudağınızı acıtan, şişlikli, kaşındırıklı bi acayip sıkıntılardan biridir. gerçeği söyleyeceğim; iç sıkıntının, dış sıkıntısı olarak doğumudur. bizim oralarda adı hep aynı işte. uçuk.
  4. genelde vucut zayıf düştüğünde ortaya çıkan şerefsizdir.üzerine sarımsak sürmeniz halinde geçecektir.aynı virüs tavşanları da öldürür.
  5. çıkmaya başladığında aseton sürülünce geçen hede. merak etmeyin aseton zarar vermiyo hemen iyileştiriyor test ettim ve onayladım
  6. çıktıysa kendi kendine geçmesi için bekleyeceksiniz başka çare yok. zovirax diye bir antiviral krem var. ama onun etkili olması için uçuğun çıkmaya başladığı yanma ve kaşınma hissinin ilk çıktığı anda kullanmak gerekiyor.
  7. vucudun bir etkiden dolayı gösterdiği otomatik reflexlerden biridir ve bu şu demek olabilir
    sen bir duygu yoğunluğu yaşamışın ve bu duyu yoğunlu sonucu ve insanları ele verir