1. ustalık gerekir, yıllar boyu üstünde çalışması gereken bir konudur. duşa girersiniz, önce sıcak suyun gelmesini beklersiniz. sıcak su gelir, azcık soğuk su eklemek için musluğu çevirirsiniz hop su çelik gibi olmuştur. biraz daha sıcak su açarsınız olmadı bu seferde fazla sıcak kaçtı. çok ince bir çizgidedir bu sıcaklık öyle ki ölüm kalım arasındaki ince çizgi, akıllı ile deli arasında ki ince çizgiden sonra en önemli ince çizgilerin arasında yer alır. neyse iyi kötü muslukta sıcaklığı ayarlarsınız, duş kısmına suyu veririsin hop buz gibi su cavada* tepenizden aşağıya boşalır, kendinize gelip hemen tekrar musluğa suyu verirsiniz. su sıcaklığı normal, hadi boruda ki soğuk su geldi diye kendinizi avutup tekrar duş kısmını suyu verdiğiniz vakit yine soğuk su. biraz duş kısmında suyu ayarlamaya çalışırsınız nafile mümkün değil. istenilen sıcaklık bir türlü tutturulamaz. öyle böyle derken ha sıcaktı ha soğuktu derken duşunuz bitmiş. başka bir duşa kısmetmiş diyip çıkarsınız.
  en basit çözümü yaz kış soğuk suyla duş almaktır. ne dert var ne tasa mis. ha benim tenim narindir diyorsanız uğraşmaya devam.
 2. duş fantezisi yapalım derken, duştan yanık et kokusu gelmesine sebep veren hatalar zinciridir.

  zincir derken öncesinde de sevgilimin sol elinde soğuk ısırığı oluşmasına sebep olmuştum. evet ocak ayıydı ve sular çok soğuktu.
 3. kimi zaman insanı maymuna çeviren olaydır. özellikle yaz aylarında daha çok yaşanmaktadır. en iyisi,cesaretiniz varsa,buz gibi suyun altına girip bu dertten kurtulmaktır.
 4. sabırlı olmayı gerektiren iştir.

  soğuk suyu artırır artırmaz suyun soğumayacağı borudan gelirken 3-4 saniye gecikeceğini düşünen insan, soğuk (veya sıcak) suya abanmaz, yavaş yavaş açar ve biraz bekler. abanırsa 3-4 saniye sonra buz gibi olur su çünkü. bu şekilde hassas biçimde ayarlarken su sıcaklığının istenilen seviyede akmasını sabırla beklerse başarıya ulaşacaktır.
 5. kesinlikle insanın sabrını ölmek için birebirdir..helede siz musluk bölümünü açtım zannedip duşu açtığınızın farkında değilseniz biranda buz gibi yada kaynar bir suyu vücudunuzda hissedebilirsiniz..can acıtır..
 6. mutfakta yemeksel işlerle ilgilenmek üzere musluğu kısa aralıklarla açıp kapayan bir anne varken yapılamayan şeydir.
 7. açma-kapama vanalarının çapını büyüterek (daha hassas ayar yapmak için yani şekerim) bi nebze olsun çözüm bulunabilir belki...

  tespit şahsıma aittir
 8. gayette sıkıcı bir iştir.el ucuyla ya da artistik olsun diye ayak ucuylada bakılabilir.bütün vücutla dalmak bi anda tehlikeli olabilir yani ayar şarttır.