1. algida'nın kış aylarında düşen satışlarını artırmak amaçlı olarak düzenlediği yeni reklam kampanyasındaki slogan cümlesi.

güzel her mevsim güzeldir......bakılır

futbol her mevsim futboldur......izlenir

dondurma her mevsim dondurmadır......yenir

dondurma mevsim meselesi değil zevk meselesidir!...
  2. doğru bir önermedir. zira bu soğuk mevsimde bir grup arkadaşın önerisi üzerine önce dondurma yenilip üzerine de soğuk bir bira içildi mi çok süper oluyor. yazın güzel anlarını hatırlatması açısından da oldukça önemli bir eylemdir dondurma yemek.
  3. adamlar haklı sonuçta. her mevsim, hele de karlı günlerde yenilince mis oluyor. ben gidip yiyeceğim mesela az sonra, hastalık falan hak getire artık.
  4. gripten ebemin ağladığı bu günlerde, kesinlikle benimle dalga geçtiklerini düşündüğüm algida sloganı.

kaç gündür allahım bu kadar sümük neremden çıkıyor (evet iğrencim) diye kara kara düşünüyorum, burnumu sile sile üzerinde deri bırakmadım, boğazım şişmiş, kafam davul gibi adamların dediğine bak.
    dondurma mevsim meselesi değil, zevk meselesidir. hadi yalayın gari! sakın haaa. uyarmadı demeyin.
  5. sıcak bir mekanda tok karnına yendiğinde zevk meselesidir.

-32 dereceyi gören bir yörede evde ısınamazken veya
    yollarda donma riskiyle cebelleşirken yenmesi mevsim meselesidir.

karnını doyuramaz durumda iken dondurma yemek ise para meselesidir.

biz de bunu idrak edebilmekteyiz zaten. edemezsek algida ya sorarız.
  6. lan biz zevksizmiyiz dediğim reklam sloganı. aynı laf sokma sütaş reklamında da vardı hatırlatayım hemen:

- insanlar bu sıcakta ayran içiyo
    + biz niye içmiyoruz
    -e biz ineğiz.

ne demek şimdi bu sıcakta ayran içmeyenler inek, kışın dondurma yemeyen zevksiz öylemi? ben sizin ta...