• videolar

 1. bir ağrı kesici. ismini latince dolor (acı) kelimesinden alır. ex eki eski, geride kalmış anlamı katar.
 2. mide dostu, hayat kurtarıcı (duvara kafa atmayı önleyici), ciddi ağrı hissedilmedikçe kullanılmaması gereken ağrı kesici. doktordan, reçeteye dolorex i ilave etmesini isterseniz vermidon ya da apranax kadar kolay yazmaz, önce ters bir bakış atar.
 3. coumadin kullanan hastaya yazan doktorun katli vaciptir. ancak bel zaman zaman böbrek ve diş ağrılarına da birebirdir. asprinle beraber de kullanılmaz. kısaca kan sulandıran ilaçlarla beraber kullanmayınız.
 4. mecom lisanslı abdi ibrahim ilacıdır.
  diklofenak potasyum etken maddeli nsai'dir.* cataflam ve dikloflam en bilinen muadilleri olmakla birlikte muadilleri arasında en ucuzudur.
  potasyum tuzu içerdiği için sağlam bir analjezik olmakla birlikte ara ara baş dönmeleri yapabilir.digoksin, lityum, metotreksat'ın kan konsantrasyonlarını artırabilir. anne sütüne geçebilme özelliğinden dolayı da emzirme dönemi * nde kullanılması tavsiye edilmez.
 5. ağrılı bir günümde bilmeden 2-3 adet aldığım sonrasında arkadaşım kolumdan çekmese otobüsün çarpmasına neden olabilecek kadar sersemlik veren ilaç.
 6. az önce çılgınlar gibi ağrıyan başımı kesip intihar etmemek için 2 tane birden yuvarladığım ilaçtır.

  şimdi uyuyacam olum. ölürsem editleyemem ama baş ağrımı geçirmemişsen ağzına sıcarım senin.

  edit: geçirdi valla. başı koparmaya gerek yokmuş.