merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

dokununca elektrik çarpması

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. özellikle kış mevsiminde giyilen kazaklardan dolayı artan, nereye dokunsa insanı elektirik çarpması durumudur.çok sinir bozucu olaydır.canı çok yakar.sağlam küfür ettirir insana.çarpan nesneye birdahaki dokunma sırasında ilk çarpmadan kaynaklanan bilinçaltına yerleşen bir korku oluşur.
  2. kullanılan elektronik eşyalardan tutun da, basit bir merdiven trabzanıyla bile başarabileceğiniz durumdur. aslında burda çarpma olmaz. sadece vücutta biriken fazla elektrik iletken cisme geçmek ister ve geçerken de kendinizi zeus gibi hissetmenizi sağlayacak elektrikler atmanızı sağlar. heleki ses çıkartabiliyorsanız ne ala. özellikle stres dönemlerinde ortaya çıkan bu durum ile sınava çalışan öğrenciler birbirlerini çarparak eğlenebilirler.
  3. an itibariyle öyle bir hal almıştır ki sinirden ağlayacak hale getirmiştir. ofiste nereye dokunsam zızzttt sesi, akabinde kalbimde hasıl olan böyle birden bire yerinden çıkıcakmış gibi acı veren bir hissiyat. şirket içindeki insanları geçtim kapı koluna dokunamıyorum ulan. nereye dokunsam aynı acıyı hissediyorum. ofisteki arkadaşlar toprağa basmam konusunda telkinde bulunuyo sağolsunlar. her yer beton anasını satayım. nerede toprak? nerede yeşillik? böhüüü...
  4. şu okula geldim gelesi * peşimi bırakmayan olaydır. elektronik eşyaların metal aksanlarını geçtim, kapı kollarından tutun musluklara varan bir çarpma, feleğimi şaşırttı. bir kapıyı açmak için el değil komple kolla müdahelede bulunmak zorunda kalıyorum. hayır gergin de değilim bence gizliden elektrik veriyorlar burada elle tutulacak yerlere.
  5. arkadaşlarıma ve öğrencilerime dokunmaktan korkma sebebimdir kendileri. o ne skim bişeydir lan öyle. bir de bunun arabadan inip kapıyı kapatmak isteyince elektrik çarpması versiyonu vardır. hiç sevmem şu elektriği, ama tesla'ya saygı duyarım. o başka...
  6. uzun saç atkı bere eldiven derken hayatımı ele geçirmek üzere olan illet. yaklaşmayın çarparım.
  7. kışın tüm kapı kollarına önce elimin tersiyle dokunmama sebebiyet veren durum. yün takım elbiselerden kaynaklanıyor sanırım. ne çok dert var şu hayatta yahu.