merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

doktor hasta diyalogları

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #anket
  1. doktor:genetik olarak en son halanızda görülen meme kanserine şimdi siz de rastlandı.
    hasta:nasıl olur.ben halamı 40 senedir görmüyorum.
  2. kadın doğum uzmanı:yapılan tetkikler sonucu siz de bir sorun bulunmadığını düşünyoruz.eşinizde bir sorun olmasın?
    aradan zaman geçer, adamın kısır olduğu anlaşılır kadın kocasıyla tekrar doktora gelir.
    kadın:(eşine dönerek)sen bi dışarı çık bakayım
    (doktora dönerek):doktor bey size sperm testi yapmaya gelenlerden verseniz, bana implante etseniz olmaz mı?
    kadın doğum uzmanı:git kadın.benim başımı belaya mı sokacaksın.öyle şey olmaz.yasak başkasının spermini kullanmak.sen kendi yöntemlerinle çare ara.
    kadın:ya aslında bizim köyde bana vermek isteyen biri var da benim de karşılığında ona bişey vermem gerekiyor...
    doktor:yuh yani,pes(diyecek bir şey bulamaz)
    not:yaşanmış bir olaydır.ben anlatanların yalancısıyım.
  3. based on a true story,
    mafya bozması hasta, özel bir hastaneye lazerle basur ameliyatı olmaya gider. ameliyat narkozsuz, hasta bayıltılmadan yapılacaktır. doktor hastaya kibarca şu etajerin üzrine domalın der.
    d-beyfendi ellerinizi etajerin üzerine koyun, belinizlede 90derece açı yapın.
    h-............
    d-biraz daha eğilirmisiniz beyfendi.
    h-ağzımada alıyım mı doktor bey.
    d-!!!!!!!
  4. - sana üç aydır sarılık tedavisi uyguluyoruz.
    - eee?
    - neden çinli olduğunu söylemiyorsun hayvan herif?

(intihaldir, tamamen.)
  5. yaşanmış bir hadisedir. ne olduğunu tam bilmiyorum ama doktor bayan hastasından scan(?) (telaffuza dikkat!) ister. ertesi gün hasta eşiyle birlikte gelir. diyalog aynen şöyledir:
    doktor: hanım scanin nerde?
    hastanın eşi olan amca: (elini kaldırarak) burdayım, der. doktor yarılır...
  6. göz doktoru: rahatsızlığınız nedir?
    hasta: böyle bazan gözüme haşlanmış süzülmüş makarna suyu çarpılmış gibi oluyor! (bulanık gördüğünü anlatmaya çalışıyor.)
  7. köküne kadar gerçek bir hikaye olup acil serviste saat 3 sularında vuku bulmuştur;

(bir kadın [k], yanında ufak bir çocuk var. doktor [d])

d: neyiniz var hanfendi?
    k: çocuğun kulağına boncuk kaçtı doktor bey.
    d: hemen çıkaralım.
    (bu sırada kulağa bakar ve gayri ihtiyari sorar) :
    d: ne zaman kaçtı efendim?
    k: e bir 15 gün oldu. (ciddi bir ifade ile)
    d: e kadın! gece gece boncuk mu lazım oldu?

sonra kadın çocuğu alıp söylene söylene gider.
  1. 1