merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

doğumgününü unutan sevgili

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #ilişkiler
  1. genelde ilk akla erkek cinsini getiren ifadedir. ancak çoğu zaman sadece doğum günü değil her konuda karşısındakini unutanlar her iki cinste de mevcuttur.
  2. keşke unutsa da biz de rahatlasak dedirten sevgilidir. hayatta da hatırlatmam kendilerine.
  3. unutkandır. ben hep unutuyorum kendiminkini çok unutkanım. 18 kasım'da dogum günümü kutlayın bir zahmet.
  4. 3 yıllık nişanlı olunan sevgilidir.

garantide görür sevgilisini.her daim yanında olacak zanneder.ayda yılda bir gördüklerinin özel günlerini unutmaz da biricik sevgilisinin doğum günü unutuluverir.

sonuçta aymaz sevgilidir.
    kısa bir süre sonra yalnız kalması bile muhtemeldir.
  5. muhtemelen iki gün sonra benim sevgilim de yine alacağı isimdir.
    geçen yıl unutmamıştı ama ondan önceki yıl unutmuştu ondan önceki yıl unutmamıştı. yani sırada unutma yılı var. o, iki yılda bir hatırlıyor...
    unutmuş olması beni sevmediği anlamına gelmediğinden kendisini terketmek niyetinde falan değilim.
    sevgilim doğum günümü unuttu diye terkeceksem artık ne anlamı var ki yaşadıklarımızın ya da yaşamadıklarımızın...

not: evet, iki gün sonra benim sevgilim oldu sahiden... ben biliyorum başıma geleceği. uzun süreli ilişkinin güzel tarafıda bu sanırım. neyi ne zaman yapacağını ya da yapmayacağını bilmek.
    not 2: terk etmedim elbette. kızmadım bile hatta. onun üzülmesine üzüldüm evet...
  1. 1