merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

doğum günü mesajları

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. cep telefonu zımbırtısının yaygınlaşmasıyla hayatımıza giren olmazsa olmaz aktivite.çok yakın arkadaşların doğum günleri yüz yüze ve hediyeyle kutalanırken, geri kalan arkadaşlar için kullanılır genelde. ilginç olan şudur ki çoğu zaman kasılır ve etkileyici bir şey olmasına uğraşılır bu mesajların, lakin uzun bir brain storm sonucunda yollanmış bir mesaja sıradan bir teşekkür cevabı alınırken, otobüste ayakta giderken resmen ayaküstü atılmış bir kutlama mesajı için de "ay ne güzel bir dilek, çok hoş" tadında cevaplar alınıp kopulabilir.
    ayrıca (bkz: alternatif doğum günü mesajları)
  2. doğum günü olan tarih 00.00 olur olmaz başlayan trafik bi kaç saat sonra azalır,gün içinde de kalanlar mesaj atar tek tük.
    cevap yazmayı zor kılan ama nezaketen bi teşekkür ediim bari dedirten mesajlardır.
    ''iyi ki doğdun canım,iyi ki hayatımdasın,sçs,hebele hübele'' gibi içerikleri vardır.
  3. en favori bitiriş cümlesi "iyi ki doğdun,iyi ki varsın" olan kalıplaşmış mesajlar topluluğu.
  4. diyemedim kuramadım yüzüne cümleler. ve ne kelimeler seçtiydim senin için bir bilsen. ne yakarışlarım vardı sensiz geçen günlerde kendi kendime. kimse duymuyordu beni. kimseler anlamıyordu beni. hiç kimseler hem de. sen neredeydin ? ben niye buradaydım. geçmişin kokusu yaktı ya tüm o anları. iki ay iki gün ya da daha az ne farkeder boşver. ben arkasındayım tüm yaptıklarımın. ben önündeydim senin. sana bakıyordum. tut diye bekledim elimi. tutmadın. bak şimdi ellerim üşüyor. bak hala susuyorum burada. sen yoktun yanımda ama ben yine de güldüm hatırlayarak seni. sen diyemedin üç dört kelime ben içimden dedim. doğum günün kutlu olsun.
  5. naber moruk, bir yaşına daha girmişsin duyduğuma göre, hangi ayağını çukura atmayı planlıyorsun şimdi, gibi karşıdaki insanı sinir edecek versiyonları da bulunur...
  6. "tekrar "merhaba" küçüğüm. 20.merhabamız bugün.ikimizde "merhaba" demeyi unutana dek..."diye devam eden,yanınızda olamasa da; tek kanatlarınızla birleşip, uçabildiğiniz aşklarınıza söylediğiniz fısıltılardır.
  7. "bugün benim doğum günüm. bu sefer bir dilek tutmam anlamsız olacak, daha ne isteyebilirim ki senden başka..."

arkadaşıma sevgilisi yollamıştır bunu. üstüne tanımam.
  1. 1