merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• doğru insanı henüz bulamamış olmak
  1. 1

doğru insanı henüz bulamamış olmak

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. belli bir yaşın üzerine geldiği halde hiçbir ciddi ilişki yasamamış olan kişilerin “neden sevgilin yok?” sorusuna karşılık “doğru insanı henüz bulamadım” diye kaçamak cevap verilir. aslında bu bir nevi “doğru insan olamadım” ın gizli itirafıdır. bu cevabın doğruluk payı %2 yi geçmez.

sorun çoğu zaman karşısındaki insanda değil kendisindedir. doğru insanı bulsa bile doğru bir ilişki oluşturamazlar, her defasında aynı hataları sergiler suçu da karsı tarafın doğru değil yamuk olmasına bağlarlar.

oysaki ne fırsatlar çıkar karşımıza hepsi birbirinden doğru, bir güzel yamultur sonra da “koskoca dünyada bana göre insan yok, ne kadar farklı ve seçiciyim” diye kendi kendini avutur…
  2. annelerin, teyzelerin, ninelerin ve komşuların duruma el atmasına yer yaratır. hemen seferber olur herkes ve uygun bir namzet ararlar, buluştururlar falan. bu devirde hala görücü usulü evlilik, hayret.
  3. "aramak" olayından kaynaklıdır.
    aramayın arkadaşım, başladığınız her yeni ilişkide "bu doğru insan mı acaba?" diye düşünmeyin. -ki bunu genelde hatunlar yapıyor, beyaz atlı prensi bekliyor aklınca-
    zamanın, olayların ve yeni/kısa süreli ilişkilerin tadını çıkartın. o bir şekilde sizi bulur.
  4. doğru insanın başkalarına; 'aşkım, bebeğim, seni seviyorum' diyor olmasından kaynaklanır.

ne acı dimi? size gelmeden sizi aldatıyor.

lan bi umut vardı onu bile karalara bağladım ya bi şey demiyorum daha da kendime.
  5. insan kendisine en uygun diğer bir insancığı arar buna ruh ikizi de denmektedir bazı yerlerde. mutlaka der bana benzeyen benim zevk aldıklarımdan zevk alan benim gibi düşünen bir insan mutlaka var iç seslenmesiyle yaşayan bir insandır. bunun karşıt cins olarak algılanması şart değildir insanın kendi çevresinde kaç tane doğru insan vardır ?

doğru insan aranır ama bulunur mu orası muamma ?
  1. 1