1. mutsuz ve aç kadındır. evet zamanında yapmıştır bir hata hapur hupur götürmüştür. fakat şimdi aklı başına varmış ve zayıflamaya karar vermiştir. elbetteki alışma süreci zorlu geçecektir. bir anda yediği dönerler, makarnalar, tatlılar, kızartmalar gidecek, yerini salatalar, çorbalar, sebze yemekleri, haşlanmış yiyecekler alacaktır. mahzundur aslında. ama azimliyse bunun üstesinden gelebilir elbet. zaten ilk iki haftayı atlattı mı işi kolay. sonra vücudu bu maratona alışır. zayıfladıktan sonra giyeceği güzel kıyafetleri, yiyeceği güzel yiyecekleri düşünerek motive eder kendini.
    (bkz: acı yok rocky)
  2. oldukça tehlikelidir. yaklaşılmamalıdır, ha bir de insanı gerer.

-çikolata aldım sana
    *ben diyetteyim ya kamil?!?!
    -üff doğru

-yemeğe çıkalım mı?
    *salata var mı orada?
    -üff kebapçıda ne salatası yaa, otur evde

-sinemaya gidelim mi patlamış mısır da yeriz
    *o benim kaç günlük açlığımın karşılığı bir paket mısır olmamalı. hem tuzlu da o
    -üff evde izleriz.
  3. sürekli sağlıklı beslenmenin faydaları ve kalori hesaplarından bahsedip etrafındakileri de diyete teşvik etmeye çalışan türü hiç çekilmez. kimsenin kafasını şişirmeden paşa paşa diyetini yapıyorsa takdir edilesidir.
  4. bir kadına "napıyosun" diye sorduktan sonra: "diyet yapıyorum. sen?" şeklinde karşılık alıyorsanız..
    bi de hipnotize olmuş gibi konuşuyorsa o kadın. boş gözlerle bakıyorsa size. kendisine gelmesi için su teklif ettiğinizde "su içsem yarıyo lan anlamıyo musun??" diye haykırıyorsa.

koşarak uzaklaşın. hiç bakmayın. sakın.
  5. bunu saklamaya da çalışıyorsa aynı zamanda, gelecek beş senenin potansiyel sinirini kendinde toplamış kadındır. disiplinli ve sabırlı olduğu takdirde amacına ulaşır ve tüm bu sürece değdiğini düşünür.
  6. kendime en yakın olan kadın annemden başlıyayım o her zaman diyettedir. özellikle herhangi bir misafirliğe gidildiği zaman. (annanemler hariç) genelde kendi yemeklerini yer dışardan yemek yemeyi bırak, çay içmekten hoşlanmaz açık bir alanda özellikle. konuya gelecek olursak annemin huyudur ki ne zaman başka yerde yemek yese midesi bozulu hemen yataklara düşer kadıncağız. eskiden böyleydi ancak şimdilerde ben bu aralar az yiyorum , çok az gelirken yedik gibi terimler kullanıyor. diyette olduğunu inkar ediyor. evet yaş 23 ve annem-babamla bayramlaşmaya gidiyorum. biz hobidi gırtlak yerken annemin sadece bizi izlemesi olmuyor. ben doğduğumdan beri kilosu 65-75 arası gidip geliyor , boy 1.50 olunca kendini şişman mı hissediyor neyse işte. ama buradan ona seslenmek istiyorum can boğazdan gelir ye anacığım. bize hazırladığın güzel yemekleri sofrada sen azar azar alma.
    size de sesleniyorum ey zayıflamaya uğraşan nesil.
    balık et candır !