1. bir markanın oral yollardan alınan şekerlemesinin isminin rocco olması ile içeriği daha da rahat anlaşılabilecek ilanat.
  2. muhafazakar bir doktorun kürtajın günah olmasını bahane ederek 'benim size yardımım dokunmaz demesinden' ne farkı var bu oha dedirtesi sözde vecibemsinin. bu mudur görev bilinci? safsatalarla dolu açıklamalarınızı buram buram cehalet kokutarak, yurdumun saf insanlarının beyinlerine işleyerek ve de dolayısıyla işgüzarlığınızı pok püsür mevzularda kullanarak ne amaca hükmediyosunuz.. ilahmış gibi gördüm sizi..tey tey. tam tersi oldukça lakayit bulduğumu söylemeliyim. yok devamını getireydiniz bari madem girdiniz yatak odalarımıza kadar. mesela, köpek pozisyonuna diyceğim yok diye ayrı bir paragraf da açaydınız, hepten bilinçlendirseydiniz halkı. halk da demessiniz ki araya iyelik ekini de katarak başlarsınız. 'halkım bilinçlensin, arap kültürü yolunda ilerlerken tezekleri ezerek ilerlemeliyiz' dersin. vahiy mi geliyor tespih çekerken, rem uykusunda bastırılmış bazı duygularını aleni bir şekilde canlandırdığından malzeme mi üretiyonuz umumi yerlerden. harammış günahmış zaten dini kitaplar mevcut. bırakın da kendilerine ait doğruları ya da yanlışları kendileri sorgulasın ve bulsun, yurdum insanları. yeni bir kitap yaratma huzuruna ermiş olarak gördüğümü açıkça söylemeliyim ki yanınıza bir iki hurma alın da ağzınız tatlansın. astralden gerçekliğe adım attığınızda, güzel güzel konuşalım, tartışalım, yenilikler katalım ama saçmalıklar sinsilesi dışında. he.. toplumsal mesaj verirken uyduruklu, kıytırıklı, pıhtı pıhtı olanları çıkarır daha iyi niyetli, sevecen yaklaşılır ve doğa ile bütünleşme halinin eş anlamlısı 'sayın ali bardakoğlu''na ve saz arkadaşlarına saygılarımızı sunarız..

her ne ise işte.. her kim bunlarla karşıma çıkıyor ve bu tip dar görüşlü dinsel içerikli kuralların dışına çıkmakta sakınca görüyorsa 'inandığınız varlık akıl fikir ihsan eylesin' demekte ben de hiçbir sakınca görmediğimi belirtmeliyim.. hosss.
  3. elbette yerindedir ki bunu diyanet bir yerinden uydurarak değil kuran-ı kerim gibi bir kaynağa dayandırarak dile getirmiştir. kuran-ı kerimde de yasaklanan hiçbir şeyin zaten mantıksız bir açıklaması yoktur. mutlaka insanın akıl, ruh ve beden sağlığına zararlı olacak şeylerdir,uyanlara saygı duyulmalı ve desteksiz sadece zevk için düşünmeden konuşulmamalıdır.
  4. memleket insanımızın %40'ının ilk seksüel tecrübesini merkeplerle icra ediyor olduğunu hatırlarsak.. hmm başlangıç iyiydi ama devamını getiremedim. hukuki durum olmasın vesselam.
  5. -hocam böyle oluyor mu?
    -fesüphanallah günah bu.
    -hocam şöyle bi pozisyon denesek?
    -allahım yarabbim, bu ne be? günah ulan günah.
    -hocam şurdan dayasam?
    -şeytan dayasın sana. yapma.
    -ohş threesome diyon yani?
    -haşa haşa. günah bunlar.
    -aaaauuh geliyor hocam.
    -püüü allahsız kitapsız utanmaz rezil.
    -hocaam ohhhhş buraya boşaldım caiz midir?
    -allah ıslah etsin seni.
    -hocam bi 10 dakka dinlenip ikinciye başlasam caiz midir?
    -olmaz.
  6. "ne oral ne domal"
    eğer varsa böyle bir açıklama, alınan kararın madde başlığı bu olsun.
    diyanet işleri başkanlığı parasının, bütçesinin hakkını veriyor. böylesi zengin bir kurum, yüzlerce çalışanı ile en sonunda verimli işlere imza atmaya başladı. akp hükümetinin de "bekleyin ve görün" politikası hepimizi mahçup etti. zihinlerimizdeki bulanıklık gitti, berraklaştı kafamız.
    iyi aydınlandık be!
  7. diyanet işleri ilan etme makamı değil ancak uyarma ve bildirme makamıdır. yani diyanet işlerinin haram ilan etmek gibi bir hakkı bulunmamaktadır. bu mesele de kimsenin cinsel hayatına müdahale değil, sadece tavsiye edilebilecek bir meseledir. konunun gündem teşkil etmesi ise cazibesinden kaynaklanmaktadır. mesela sırf namaz hususunda 2000 mesele vardır diyor imam-ı azam hazretleri. ama ne soran var, ne eden.
    değil diyanetin hiç bir kulun allahu tealanın emir ve yasaklarını değiştirme yetki ve selahiyeti yoktur. emirleri uygulayan ya da uygulamayan kullar vardır. meseleye de diyanet açısından değil, kendi ahvalimiz açısından bakarsak problemi daha iyi analiz edeceğiz.