1. kesin bilgiler sunduğu ve saygı çerçevesinde olduğu sürece kabul görülmesi gereken girilerdir. inançlar öylesine geyik yapılınacak şeyler değildir. kişi bunların farkında olduktan sonra zaten yazdıklarıda kimseyi rahatsiz etmiyecektir diğer giriler gibi.
  2. bizi uzaylı sanan giriler ve hayatın anlamını avuçlarımıza bırakan giriler arasında mükkemmel bir sentez yapıp, artıyı eksiyi kar sayarak şunları belirtmek istiyorum.

kimisi abazanlıkla ilgili başlık görmek istemez, kimisi futbol, kimisi din. burası bir sözlük, forum değil. ilk önce bunun ayrımına varalım. gerçi bazı bazı foruma geçişler oluyor. elde değil. mesela şu anda okumakta olduğunuz giri tam forum tadında. neyse, burası sözlük diyorduk. elinize bir sözlük aldığınızda aradığınız kelime dışındakilere hiç bok attığınız oluyor mu? mesela şehla kelimesinin anlamını ararken hiç dürüm kelimesine takıldığınız, allah allah bunu da neden yazmışlar dediğiniz oluyor mu? zannetmiyorum.

burası bir sözlük. tekrar ettirmeyin. hem de her isteyenin faydalanabileceği sözlük. buradaki amgötsik, yaratıcı beşiktaş, fenerbahçe taraftarı, vikings of the black münferit gümgüm metal, polimekanik hocasının esprileri, yaran gora replikleri, allah peygamber kelimeleri arasından istediğini alabiliyorsan ne mutlu sana. ben internetteki sözlükleri okuyarak birçok şey öğrendim. eminim herkes öğreniyordur. mesela bir arkadaşım bayram namazlarının nasıl kılındığını ekşi sözlükten bakmıştı. doğruydu da.
  3. muhtemelen en sevilmeyen eserler arasında ilk sıraya oturacak olan giridir bu girilen giri. evet öyledir.
  4. akp, gül, unakıtan, erdoğan konulu girilerle birlikte "şahsım" daki en sevilmeyen giriler bölümünü oluşturmaktır.
  5. konusuna göre kişisel düşüncemizi belirttiğimiz girilerdir. asıl sorun sözlükte din ile ilgili yazdığım her girinin seri eksilenmesi.işte bunu anlamıyorum, sonuçta ataistlik almış başını gidiyor, insanlar dindarım yada allaha inanıyorum demeye korkar olmuş. bu kadar eleştirel, önyargılı davranmasaydık keşke.. bazen dinle ilgili yazdığım girileri silmek zorunda kalıyorum.
  6. en çok çekindiğim olaydır. bilmeden birilerine yanlış bilgi veririm veya düşüncelerimi tam anlatamayıp okurların dinden soğumasına sebep olurum korkusu var. zaten dinimizin öyle çok yoruma açık bir yapısı olduğunu düşünmüyorum. yorum yapabilecek kadar bilgiye sahip olduğumu daha doğrusu... iki dua ezberlemeyle olmuyor maalesef.