1. delirtici düşlerin dexter' i kitabının ve dexter dizisinin ana karakteri. soğukkanlı bi seri katil. hayranlık yaratacak kadar komik karakter. iç sesine hayran olunası varlık.
  2. yasalardan kurtulan katilleri yakalayıp öldüren bir adli tıp polisi.e2 de gece kuşağında yayınlanan dizi.
  3. türkçe olarak delirtici düşlerin dexter'ı olarak çevirilen, jeff lindsay'in romanının kahramanı. yorum yapmak için çok erken olsa bile,ilk bölümünde kitabı kadar başarılı olmadığını düşündüğüm dizinin, olaylara bir seri katil gözüyle bakabilmesi sayesinde çözülemeyecek olayları açığa çıkaran kendi içinde iyi polis-kötü polis kişisi.
    dizide dexter rolunde ise michael hall oynuyor.
  4. "ben kötü şeyler yapan iyi birimiyim, yoksa iyi şeyler yapan kötü birimiyim?" ikilemini sorgulamış ve sorgulatmış karakter...
  5. 66. golden globe ödüllerine aday gösterilen michael c. hall un canlandırdığı karakter. öz annesinin ,uyuşturucu kaçakçılarıyla başının belaya girmesi sonucu ,bi konteynırın içinde elektrikle testereyle doğranmasına şahit olduktan sonra kan içerisinde bulunmuştur. onu bulan adam polis memuru bay morgan onu evlat edinerek soyadını vermiştir.küçükken köpeğini öldürmesi sonucu bay morgan oğlanda bişeyler olduğunu anlamış ve onun bu duyguarını zabdetmesinde ona yardımcı olmuştur. kan uzmanıdır. vakti zamanında öz kardeşinin elinde üvey kardeşini kurtararak insanlığını kanıtlamıştır. hamuru kötü oklavası iyidir. sonuç olarak iyi kötü adamdır.
  6. çok güzel bir jeneriğe sahip olan dexter isimli polisiye dizinin anti-kahramanıdır. ölmüş olan babasıyla yaptığı iç konuşmalar zaman zaman insanı sıkıntılara gark etse de güzel dizidir.