• videolar

 • görseller

  • devin townsend
  • devin townsend
 1. aşmış bir rock müzisyeni, sanatçısı. strapping young lad adında death/industrial grubu ve kendi adında atmosferik/progresif hard rock grubu mevcuttur. zamanında vai'nin vokalistliğini yapmıştır. bugünlerin popüler gruplarından lamb of god ve soilwork'ün prodüktörlüğünü yapmaktadır aynı zamanda.
 2. devin townsend'in kendi ismini taşıyan atmosferik/progresif hard rock grubu. progresif, ambient, atmosferik müzik seven rockçıların bu ustanın tüm albümlerini en kısa zamanda edinmesi farzdır, vaciptir, sünnettir.

  piyasada olan hiçbir gruba benzemeyen müzik yaptıkları için şudur budur diye bi tarif yapmak çok zor. away, depth charge ve deadhead parçalarını dinlerseniz grup hakkında genel bi kanıya varmış olursunuz.

  biomech (1998) ocean machine adı altında çıktı
  infinity (1998)
  physicist (2000
  terria (2001)
  accelerated evolution (2003)
  devlab (2004)
 3. 5 mayıs 1972 kanada doğumludur kendisi. 19 yaşında vai'nin sex & religion albümünde vokalleri ve ritm gitarları icra etmiştir. hevy devy records'un sahibidir. prodüktörlüğünü yaptığı birkaç hardcore/metal grubunun yanında potansiyel gördüğü pek çok underground metal grubuna maddi yardımda bulunmakta, müzikal mentorluk yapmaktadır. çok beğendiklerinin de kendi şirketinden albümlerini çıkarmaktadır.
 4. nasıl bir insanoğludur ki bu, 33 yaşında 10 tane albüm(solo grubu + strapping young lad) yapmış, bir o kadar üst düzey albüm(lamb of god, soilwork, stuck mojo) produce etmiş ve gene bi o kadar albümde konuk müzisyen olmuştur. akıl mantık almıyo. sürekli kullandığı üç tane nöral/serebral ilacı varmış zaten. psikologdan reçeteli. delilikle dahilik arasındaki ince çizgide.
 5. arjen lucassen in proje grubu ayreon un the human equation albümünde baya bir zorluk çıkarmıştır.hatta arjen abi bu müthiş yeteneği kaybetmemek için projede sadece kendisine sonsuz taviz vermiş o da albüm konseptine uygun olarak yeteneğini konuşturmuştur.
 6. konserlerinde tam anlamıyla gazcı bir kişidir aynı zamanda.kayıtlarda kafasını gözünü dağıtan insanlara rastlamak olasıdır.
 7. dahi diye nitelendirilebileceğimiz türden bi insan.strapping young lad in kurucusu ve lamb of god,anneke van giersbergen,soilwork ve bir çok grubun ve müzisyenin prodüktörüğünü yapmıştır.mtv reklamlarında oynamıştır,garip vokal tekniklerini bir arada kullanır.