merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

desti izdivaç

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. "evlenmek isteyenler, hayata yeniden başlamak isteyenler, ikinci baharını yaşamak isteyenler desti izdivaç'ta buluşuyor. esra erol'un sunduğu desti izdivaç programı telefon numaraları 0212 256 22 90 (tekrar : 05:00)"
    [iş bu ilk paragraf flash tv'nin internet sitesindeki program tanıtımından araktır.]

izleyenlere icad edilesi onca şey varken, güzel ülkemin güzel insanlarının böyle boş işlerle uğraşma inadı nedendir acep diye düşündüren programdır. halk talep ediyor bizde arz ediyoruz palavrasını kendilerine kalkan yapıp bize bu saçmalıkları sunan medya patronlarına söyleyecek söz bulamıyorum, buluyorumda söylemek istemiyorum..
  2. evlenme işini oldu bittiye getiren program ulen ben bile çıkacağım kız için 50 kere düşünürüm bunlar direk tipi görüp elektriğim tuttu hemen evlenelim anlayışında. yok benim niye elekriğim tutmuyor o nasıl bişi ya?
  3. flash tv'de yayınlanan bir program(mış).

mesai çıkışı bakkalıma gittim. günlük rutin alışverişimi yapmak için.

- abi bi sigara, 3 yumurta, bi de ekmek alam ben.
    + yaşın kaç senin hiçbirşeydiyen?
    - 30'a ramak kaldı abi. hayırdır?
    + küçükmüşsün sen ya. yoksa şu kızı (tv yi göstererek) alırdık sana.
    - o kim abi ya?
    + ya işte bu programda evde kalanları falan evlendiriyorlar. ama sen daha gençmişsin.
    - ... (amına koyim senin abi)
    + hergün böyle "yumurta makarna yumurta makarna" valla acıyom abim sana.
    - hayırlı işler usta (acıyosan, bigün olsun bi tabak da olsa evinde pişen yemekten yollasana göt lalesi)
  4. -gayemiz siz acizaneyi taciz etmek değil bilakis efkari umumiyede izdivac eylemektir.
    cevab-ı müspetiniz kalb-i harabımın tamirini temin edeceğinden desti izdivacınıza talibim.

hatunun cevabı:

-mahremi suratınıza silleyi osmaniyeyi nakşedersem şayet sekteyi kalpten terki hayat eylersiniz.
  5. sunucusunun kendisine idol olarak sabahların sultanı seda sayan'ı aldığı program.
    kendisini gördüğümde nedense ara mahallelerde kapı önünde çekirdek çitleyip dedikodu yapan kadınlar aklıma geliyor.
  6. türk televizyonculuğunun çaresizliğinden , üretememe sıkıntısınından , tembelliğinden doğup büyümüş , geniş zaman dilimi içerisinde vahim bir şekilde büyük kanallar tarafından transfer edilmiş program .
  7. türkiye'nin en muhteşem,hayat değiştiren programı.televizyonsuz günlerimde misafirlik sırasında gördüm de bu programı yanılmıyorsam 5 dakika içinde olaylar şu sırayla gerçekleşti

-akılalmaz,gönül kabul etmez,göz desen kaçar gider bir abi,yanlış farketmediysem martha stewart 'ı tarif edip,aha böyle bir kadın isterem dedi.

-abiyi yolladılar,programın güzel ve gariban(zira o ortamın çocuğu olmadığını anlamak çok zor değil) sunucusu esra kimin istekte bulunacağını sordu

-dişsiz bir abla bu soruya yanıt olarak,mikrofonu eline aldı ve bulunduğu zor durumdan bahsetti,aç kaldığından,hasretten bahsetti.gözler doldu.

-sonra bu abla beldeiye başkanlığına adaylığını koydu esra'nın verdiği hediyelerden gazla. (cidden)

-sonra da tam olarak hatırlamadığım bir sebepten bir anda herkes oynamaya başladı.

benimse bu 5 dakika içinde hayatım değişti.zira bu 5 dakika içinde kız arkadaş çıtan 25 metre daha yükseldi,iki beyaz eşya ile belediye başkanı olunabilceğini çözdüm,hiçbir güzellik için dayanılmaz şeyler yapılmamalıymış onu anladım.değiştim sözlük.

ayrıca (bkz: esra erol)
  8. yeni sunucusunun, eski sunucusunu taklit ederek oynadığı televizyon programı. aman diyeyim
  9. yeni sunucusunun, "eskiyi taklit edicem, samimi olucam neşeli olcam" diye, ağzına yüzüne bulaştırdığı, gelenleri evlilikten soğuttuğu program. yahu kadın, yalnız yaşamak istemediği için evlenmek isteyen bir amcaya,

-ohoo amca senin artık 10. bahar olmuş

dedi. seyirciden gelen

-aa olur mu ikinci bahar ikinci!

tepkilerine cevaben hanım kızımız,

-olur mu öyle baksanıza yahu çoktan geçmiş amcamdan

demez mi? der. dedi ki.

yahu sen orda, insan evlendiriyorsun. insan ol az. bir itici bir itici aman yarabbi, kimin yeğenidir, kimin kızıdır bilemedim. koy oraya recek ivedik i, bak nasıl sempatik oluyor, nasıl güzel sunuyor programı.

- evet gızım. rakın kok gibisin, bu bey çadır kurmak istiyo. ne diyim? tamam mı diyim, devam mı diyim?
    - ay yok olmaz, elektrik alamadım ben.
    - konuşma leyn !

mutlu son.
  1. 1