• isle of dreams
 • görseller

  • derste zaman geçirmek için yapılan şeyler
  • derste zaman geçirmek için yapılan şeyler
  • derste zaman geçirmek için yapılan şeyler
 1. bulmaca çözmek, müzik dinlemek, resim çizmek hatta dersin sıkıcılığına bağlı olarak roman yazmaya varabilen aktiviteler
 2. etraftan kameralı telefon bulup sağı,solu,kendini çekme derde devadır.
  aynaya bakıp göz makyajını kontrol etme,birileriyle mesajlaşma,yanında oturan arkadaşınla yazışma da tavsiye edilebilir..ama en faydalı olan çözümler uyumak ya da çaktırmadan kitap,gazete,dergi vb şeyler okumaktır.tabi okunan şey penguen falan gibi yaran bir şeyse tüm dikkatler üzerinize çekilebilir..
 3. mesajlaşmak, sos oynamak, kim nerede ne zaman nasıl oynamak (bkz: geberinceye kadar gülmek), amiral battı oynamak, dedikodu yapmak, hocayla uğraşmak, kübizm tadında resimler çizmeye çalışmak, hocanın resmini çizmek, öndekine kağıt topçukları fırlatmak ve sanırım en normali de ders dinlemek.
 4. ilkokul birden beri her okul döneminde popülerliği giderek artan isim-şehir, kim-kiminle-nerde-nasıl-ne yapıyor, amiral battı, sos gibi oyunlar...
 5. en güzeli uyumaktır, tabi hoca soru falan sorarsa iptal olabilirsiniz, ulan rüya mı gerçek mi noluyo lan??
 6. dersi anlatan hocanın psikolojik durumunu analiz etmeye çalışmak, "neden sesi titriyor, neden depresif ?" sorularını tartışmaya açmak.
 7. mümkünse hocaya aşık olduğunuza kendinizi inandırmak bir yöntem olabilir. bu sayede dönem sonuna kadar rahat ederbilirsiniz, dünya üstündeki en sıkıcı ders bile olsa çekilir bir hal alır o zaman.