1. erzurum depreminde, mühendisliğini yaptığı bina yıkılan süleyman demirel, ''o bina 35 yıl ayakta durdu diye kimse takdir etmiyor da, niye yıkıldı diye herkes eleştiriyor,'' demiştir

    vay vay vay
  2. bugün yine gündeme gelen söz.

    evet, deprem öldürmez bina öldürür. o her şeyden yapılmasına izin verdiğiniz binalar öldürür. depremin büyüklüğüyle değişmekle birlikte yıkılmayan ev kalmamıştı neredeyse 17 ağustos 1999'da. ihmal binalardan daha çok öldürür, can yakar. 17 ağustos 1999'da gece 3 civarı birden ölen insanların tek suçu o her şeyden yapılmasına izin verilen binalarda yaşamaktı.

    edit: bizim 17 ağustos 1999'da olan deprem büyüklüğünün çok üstünde olan büyüklükler japonları etkilemiyor. japonlar o anda video çekip youtube'a bile yüklüyorlar. bizim binalardaki altyapı laf söylemeye bile izin vermeden anında öldürür o şiddette.
  3. "bu dünya iki şeyden yıkılacak. bi binadan, bi de zinadan.. allah sonumuzu hayır etsin. mahşer günü bütün binaları deniz geri istiycek. batan bütün memleketler gibi. deniz kumu eninde sonunda geri alıcak. çaresi yok bunun."

    (bkz: gemide)