merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.

denizli seyahat

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. vasatın üzerine çıkamamış bir seyahat acentesidir. denizliye saat kaçta var otobüs dediğimde 12 de var ve 3 gibi denizlide olur demişlerdir ona göre program yaptırmışlardır..üzerine otobüs vardı ama bilet yoktu diyebilmişlerdir..ayrıca dökülen bir otobüsleriyle uşak denizli arasını 4.5 saatte aldığımızı hatırlıyorum. başka alternatif kalmadığında eliniz mahkum bininiz ama normalde uzak durunuz.
  2. yanlış otobüse binerek denizli yerine izmir'e gittiğim seyahat firması. yolun sonuna doğru uyandığımda ikinci şoförün, muavinle, yanlış binen yolcunun arkalarda oturduğunu sanarak gözümün önünde bana atıp tutması da unutamadığım anılarımdandır.
    - mahsus binmiştir kesin, parası yoktur, denizli çok daha ucuz tabi, gör bak inince kaybolucak ortalıktan!
    - göz var nizam var insan bi bakar, kesin izmire gidicekti ucuza getirmeye çalıştı bu şekilde, ne insanlar var!

izmir terminaline geldiğimizde yazıhanedeki denizli seyahat yetkilisine durumumu izah bile edememiştim. kabaca tabir edersek siktir edilmiştim resmen
    önce geldiğim otobüsün muavin ve şoförüne anlattım yakındım. yazıhane ile görüşmemi söylediler, oraya yol aldım.

-beyefendi bakın, yanlış otobüse bindim, yorgun ve bitkindim, biletimi kontrol eden de olmadı otobüste, üstelik yanımda hiç param yok, yardımcı olun lütfen?

-yanlış otobüse binerken düşünecektin onu!

-beyefendi yanımda hiç param yok, denizli'ye kadar aynı otobüsle döneyim perona iner inmez ücretini vereceğim, cep telefonumu rehin olarak bırakabilirim isterseniz
    -kusura bakmayın, dikkatsizliğim nedeniyle oldu bu, sizi anlıyorum ama burda mahsur kalmış durumdayım sizde beni anlayın?
    ( umutlarım tükendikçe daha da abartarak uzaktan akraba olan ve denizli seyahatte çalışan tanıdıkları devreye sokmaya çalıştım oda nafileydi tabi)

-aile dostlarımız da sizinle çalışıyorlar x abinin otobüsüde çalışıyor bu firma da, onlarla görüşürseniz beni anlayacaklardır ?

-olabilir, x izmir'e gelmiyor bu hafta!

-senin hatan yüzünden bir yolcumuzda aydın'da kaldı! hem ayrı ayrı yönler, insan bi camdan bakar ben nereye gidiyorum diye !

-beyfendi...

-!!!

bu diyalogtan sonra önündeki kağıtlara döndü tekrar, ben yokmuşum gibi davranmaya devam etti kendisi. bense panik olmuş bir şekilde denizli'ye nasıl döneceğimin düşüncesi içindeydim. o gece yaşadığım stresi ömrümde unutmam. şoföründen yazıhanedeki keresteye kadar hepsinden tiksinmiştim. firmanın adında denizli geçmesiyle alakalı bir durum değildi bu.
    sonrasında ise, muavine bileti kontrol etmediği için şikayette bulunmamam şartıyla bilet parasını borç olarak aldım 2 milyon az olarak. ödedim tabi sonra.
    o 2 milyon eksik yüzünden bulduğum başka bir firmanın otobüsünün şoförüne 2 takla attım otobüse beni alsın diye, 2 milyon fazla veren herkes otobüse bindikten sonra, araç kalkmak üzereyken en arkada kalan bir boş koltuğu işaret etti. o koltuğa oturduğumda bedenimden boşalan ter, o mutluluğum..ne geceydi.
    ölünceye kadar benim ve sevdiklerimin kara listesinde olacak firmadır.
  3. 14:30 arabası 14:00'te gelir ve yolcuları almadan gider... be öküz! erken geldin bravo da niye durduğunu bilmiyor musun o terminalde? nasıl olsa bilet parasını verdi ya yolcu, gelmemiş bana necilik dolmuşçularda bile kalmadı... gideceğim yere geç kaldım işte ötesi var mı?