merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• demet akalın ın erkek olması
  1. 1

demet akalın ın erkek olması

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. hermafrodit olarak dünyaya geldiği söylenen demet akalın'a yapılan çirkin yakıştırma. yani doğduğunda her iki cinsel organı da taşıyormuş rivayete göre. eh mümkün değil de diyemeyiz zaten kalıbına bakınca, ama insaf lan!

olm. manyak mısınız, nesi komik lan bunun? böyle bir çocuğunuz olsa hayata küsersiniz ibneler, insan olmak lazım her şeyden önce. yapay kukuluymuş ühhühühü derken de ya lise biyoloji bilgisinden bile mahrumsunuz veya daha fenası komik olmaya çalışan bir zavallısınız. penis de var vajina da arkadaşım, ama sendeki bendeki gibi değil işte. bazılarınızın anlayacağı dilde de söyleyelim; yarraaaa da varmış doğduğunda, ama aynı zamanda... yok yok yapamayacağım bu kadarını da...

kendisini hiç sevmem, ama insan üzülüyor böyle şeyler duyunca. bülent ersoy gibi bir insanımsıya bile üzülmüştüm lan yıllarca. anatomik olarak benzer durumdalar, ama kişilik ayrı bir sorun elbette. neyse, konumuz o değil. neydi konu yahu? konu nerede? kim aldı eline?

neyse...
  2. xy kromozomlu olduğu söylenir. ben de duymuştum bunu.
    ancak erkek kromozomlarına sahip olması sadece çocuk doğurması konusunda etkilidir.
    herhangi bir travestilik filan yoktur bu tiplerde. ha bi de öyle o aileye filan sorulmaz.
  3. tıp fakültelerinin çoğunda öğretilen bir bilgidir.
    demet akalın da androjen duyarsızlığı vardır. yani cinsel organlardaki farklılaşmayı sağlayan hormonlara karşı vücut duyarsızdır. bu yüzden xy kromozomlarına kişilerin cinsel organları bir dişinin cinsel organları gibidir. vajen vardır ancak uterus yoktur. demet akalın da bu yüzden infertildir. dış görünüşü tamamen bir dişi gibidir, hatta androjen duyarsızlığından dolayı bir dişiden bile daha güzel olabilirler.
  4. hala inandığım önermedir. karnındaki yastık bir y sonraki kucağına aldığı çocuk evlatlık veya taşıyıcı annenin doğuracağı çocuktur bunu der bunu söylerim.
  1. 1