1. ne olmuş haberim yok benimm,baklavasını mı çalmış acaba tabağından.öyle bişi yaşadık biz bu ülkede..
 2. gerçekten küfür ettiyse çocuğun hak ettiği eylemdir. ergen gençlerin sevmedikleri sanatçılara ya da kişilere küfür etme hakkı yok.
 3. konunun tam içeriğini bilmesem de sırf sanal alem ve niklerin arkasına saklanılıyor diye herkese bol keseden sövmenin de bir yaptırımı olduğunu gösterebilmesi açısından olumlu bile değerlendirilebilecek olay.
 4. kardeşim kim, birinin birine küfretti diye hapse mapse girdiğini duymuş yahut görmüştür öncesinden. konu bahsi olan küfürleri bilmemekteyim ancak siz normal bir vatandaş olarak da gidip birisi size küfretti diye dava açmak isteseniz sizi avukatı da hakimi de açıkçası bence sikine almaz. demet akalın olunca ya da her hangi ünlü biri olunca ama yürütülür her türlü iş. bir çifte standartlıkta söz konusudur olay içerisinde.

  demet akalın sonuçta kendisi televizyona çıkan hayatının kısımları katıldığı reality programıyla insanlara teşhir edilen, insanlara bir şekilde hayatı özendirici bir şekilde izlettirilen ünlü birisi. tüm bu üne şana razı oluyorsa, insanlara kendini teşhir etmeyi kabul ediyorsa insanların da kendisi hakkındaki yorumlarını da kabullenmelidir. kendisini sanatçı zannediyorsa zaten kimin ne dediğini kale almamalı.
 5. spoiler
  hakaret (t.c.k madde 125)
  madde 125;
  (1) bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (…) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir.
  (2) fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, yukarıdaki fıkrada belirtilen cezaya hükmolunur.
  (3) hakaret suçunun;
  a) kamu görevlisine karşı görevinden dolayı,
  b) dini, siyasi, sosyal, felsefi inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklamasından, değiştirmesinden, yaymaya çalışmasından, mensup olduğu dinin emir ve yasaklarına uygun davranmasından dolayı,
  c) kişinin mensup bulunduğu dine göre kutsal sayılan değerlerden bahisle,
  işlenmesi halinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.
  spoiler
  demet akalın'ın uzlaşmaması nedeniyle olabilecek olay.
 6. gereksiz yere açılan dava. her ne kadar haklı taraf demet akalın gibi gözüksede işin aslına baktığımızda öyle değil. şimdi sen göz önünde ve tanınmış birisi olarak 18 yaşında birine dava açarsan yaptığın işle ters düşersin sonuçta televizyon ekranlarında görünen biri olarak ekran başındaki insanların sana küfür veya hakaret edebileceğinide bilirsin. çoğu kişide ediyor zannımca. o zaman herkese dava mı açıcaksın yani. eğer bu işi yapıyorsan eleştirilere tahammülün olucak en azından daha hoşgörü ve olgunlukla karşlayabilmelisin.