• görseller

  • deli ibrahim
  • deli ibrahim
 1. bjk deki erkek güzeli topçuların sonuncusunun lakabı..kafa önde gizemli adam koşuyla tanınan oyuncumuz, vahşi cazibesiyle de genç kızlarımızı heyecanlandırmaktadır.
 2. yirmi dört saatte yirmi dört bakireyi iltifatına(!) mazhar etmek için batılı alimlere ilaç yaptıran osmanlı padişahı.

  kaynak: nahid sırrı örik, saray kadınları. iş kültür yayıncılık.
 3. osmanlının en şişman kadınıyla halvet olmak için , yurdun dört yanına haber saldıran ve yürüyemeyecek kadar şişman bir kadını buldurup vuslata eren padişah.
  ölümü annesi kösem sultanın emriyle olmuştur. yataktan kalkamayacak kadar şişman olan sevgilisi ise sürekli yemek yedirilerek çatlatılmak suretiyle öldürülmüştür.
 4. havuz kenarında durup balıklara aç,açıkta kalmasınlar diye para atan,soranlara da "balık bilmese de halık bilir" diyen osmanlı padişahı.iyi kalplilikle delilik arasında da demek ince bir sınır varmış...
 5. taht için kardeşi tarafından boğdurulma korkusuyla yaşadığı için delirdiği söylenir. hatta evine gelinip "sultanım tahta çıkıyorsunuz" dendiğinde inanmamış, öldürmeye götürüyorlar diye direnmiş.