merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

deli deli olma

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. malakan kavimi ve sonrasındaki kars'ın öyküsünü ele alan sinema filmi.her ne kadar garip ve işlenmemiş bir konu gibi görünse de aslında basit bir aşk hikayesi anlatılıyor filmde.tarık akan ve şerif sezer yol'dan sonra ilk kez beraber kamera karşısındalar.büyük emeklerle çekilen bu filmin diğer oyuncuları;zuhal topallevent tülek,korel cezayirli,yeşim ceren bozoğlu.müjde ar'ın "kars gibi bir yerde asla çalışmam" gerekçesiyle kabul etmediği filmdir de ayrıca(umarım asparagastır).filmin en dikkat çekici ve görülmeye değer yanlarında biri ise müziklerini kardeş türküler'in hazırlamasıdır.
  2. duygu yüklü bir yapım.çarpıcı sahneler ve anların bol olduğu gözlerin dolmasına sebep olan ancak bazı noktalarda gerçek dışı olabilecek yaklaşımların olduğu yapım.
  3. türkiye'de olay olması gerekirden, adı bile anılmamış film. tarık akan ve şerif sezer'in muhteşem oyunculuğuyla renklenmiş inanılmaz kaliteli bir film. ayrıca filmin sonunda ortaya çıkan o yakışıklı çocuğun tarık akan'ın oğlu , o güzel kızın şerif sezer'in kızı olduğunu bilmek insana garip duygular yüklüyor.
  4. dün indirdiğim ve yaptığım kısa geçişlerden sonra bile müziklerinin müthiş olduğunu düşündüğüm film.. tarık akan ve şerif sezer'i yeniden birlikte görmek de harika..

bu gece tamamını izleyip naçizane yorumlayacağım filmdir..
  5. aşk-vazgeçiş-nefret üçlemesi üzerine kurulmuş, insanı karsa gitmeye zorlayan, oyuncularının, senaristinin, yönetmenin hatta tüm ekibin alnından öpülmesini sağlayan muhteşem bir film.
    türkiye'de neredeyse adı duyulmayan bu film ( bir gişe filmi olmadığı için haliyle ) umuyorum ki en azından yurt dışında anlaşılacaktır.
    filmin yardımcı oyuncularından zuhal topal gündemde yer aldığı karakterlerinin dışında da iyi bir oyuncu olduğunu ispatlamış oldu benim gözümde.
    tarık akan'ın içine kapanmış, dışlanmış biraz da kendini dışlamış karakteri oldukça başarılıydı. başrolde olmak için her zaman ön planda olmak, çok konuşmak zorunluluğunu değiştirip bize göstermiş oldu bir kez daha.
    şerif sezer'e gelecek olursak bu kadın oscarlık performanslarından birini daha sergilemiştir. kol kırılır yen içinde kalır edasıyla yıllarca yeke kişi'yi seven bu dev kadının yüzündeki onurlu gülümseyemeyi görmek isterdim filmin galasında.
  6. şu dünyada beni en çok üzen hüzünlü aşk hikayeleri her zaman ırk ya da din farklılıkları yüzünden kavuşamayan çiftlere ait olmuştur. bu film de özünde bunu anlatmaktadır ve beni bir hayli hüzünlendirmiştir. fakat dozunda bir hüzündür. salya sümük ağlatmamıştır ama yüreğimi burkmuştur. komik sahneleri de kahkahalar attırmamıştır ama gülümsetmiştir. ayrıca filmdeki alma gibi bir kızım olsun istemişimdir.
  1. 1