• videolar

  1. dans etmek gönül işidir. belirli bir ritm ve senkronizasyon gerektirir. ortam ambiansına göre figürler değişir. eğer kanda alkol varsa dans etmek hem daha kolay hem de daha eğlencelidir. kalp atışı yükselir ve etrafı umursamakla ilgili tüm bilinç yok olur. ışıklar bir yanıp bir sönerken mutluluk tuhaf, sebepsiz ve güzeldir...

    şimdi dans etmek yazan yerlere sevişmek yazarak bi daha okuyalım.
  2. dans hep ön sevişme gibi algılanır ,ilişkisi yanılgıdır. dans biriyle sevişmekle değil hayatı sevmekle ilgilidir. hayatla bağınızı ve onunla olduğunuzu gösterirsiniz dansta vucut sadece araçtır ritm ve müzik eşiliğnde bir ibadet ve duyguların gösterisidir. ve hayat nasıl aşkla, tutkuyla, sevişmeyle ilgili detaylara sahipse dansta öyledir.ama detaydır öz değil.
  3. dans ederken aktif taraf daha ziyade erkektir. kadını kaldırmak, ters çevirmek gibi dans etme figürlerinde kas gücünü kullanan erkektir. kadın daha ziyade dans etmenin estetiğini oluşturur. tabiki kadının dans etmedeki rolü yadsınamaz, kadınsız bir dans, tepinmeye benzer.

    dans etmek bir duygu, heyecan, kendini kaybetme anıdır, kişilerin etraflarında olan bitenden arındığı tamamen kendilerine odaklandığı bir seanstır.

    şimdi burada işaretli yerlere sevişme kelimesini getirelim. ha bi de tepinme yerine otuz bir çekme yazalım bakalım nasıl duruyor?