merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• dabbe bir cin vakası
    • dabbe bir cin vakası
  1. 1

dabbe bir cin vakası

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. hasan karacadağ'ın, sabri'nin antremanda direklere dalışı gibi buluntu film sektörüne dalması sonucu ortaya çıkan film. uzun uzun yazacaklarım vardı ama fragmandaki kedi var ya, o bitirdi tüm edebi dimağımı.. korku filminde, korku unsuru olan kedinin çok tatlı olması, ashdkajsd

neyse, fragmanın sonuna göre "dabbööööeeeeğğğ: bir cin vakası" 3 ağustos'ta vizyona girecekmiş. ne kadar buluntu varsa çalkalayıp dökmüş hasan abimiz ama en azından bu kez aduket çeken hoca yok. bekliyoruz.

al fragman:

http://www.youtube.com/...
  2. "yav arkadaş bir korku filmini de kansız yapın" dedirten fragmana sahiptir.

tamam cinler vardır, cinleri gördüğünü söyleyen, onlarla evlenen, onları kullanan, efem onlar tarafından kullanılan insanlar olabilir. bilemiyorum işin bu tarafını.söylentiler var en azından ama cinler tarafından öldürülen birini hiç duymadım halk arasında. ne ilginç. diğer ilginçlik de filmlerde insan avcısı gibi kullanılmalarıdır. yazık lan. cin hakları diye bi' şey var. ya da yok. ama olmalı bence. neden cinlerle ilgili komedi filmi yapmıyorsunuz? bence bu daha ilgi çekici olur.

ah ah bir zamanlar aleaddin'in sihirli lambası'ndaki cin vardı. nerde o eski cinler...
  3. hasan karacadağ'ı tekbrik etmek isterim, kısıtlı imkanlarla halen korku olayının bir şekilde üzerine gitmek istemesi ve bu sektörü kullanmak istemesine hayranım, çünkü ben bu sektöre açım arkadaş. neden mi? ben, her klasik anadolu genci gibi çoçukluğumdan bu yana hasan karacadağ'ın her filminde iyi yada kötü de olsa üzerinde durmaya çalıştığı temayla büyümüşüm, elin blair cadısıdır, chuckysidir, paranormal aktiviteleridir ''bana komaz hacı '' bunlar bende tıpkı küçükken yaptığımız kapı arkasından aniden çıkıp ''bööö'' ve varyasyonları şeklinde haykırma efekti sonrası gelen ani ürkmeler gibi durumlara sebep olmuştur. amaaa dabbe ve bilumum korku filmlerimiz yada korkutma amaçlı yapılmış filmlerimiz benim bilinçaltıma yeterli uyarımları verebilmekte, işlediği tema çocukluğumdan bu yana beynimin arka odalarına sakladığım herzaman olabilitesi yüksek olan olaylar ve unsurlarla dolu cin, büyü, ayetlerle yada benzeri arapça kelamlarla bezenmiş bariton bir sesin sahne arkası fısıldamaları vs vs. şahsım üzerinde gerekirse gün boyu kalıcı etkiler yaratabilmekte. gel gelelim bu yeni bebeğimiz fragman itibariyle oldukça etkilyeci bir yapıya sahip, oyunculuk yeteneğidir, efekt kaliteleridir, çekim kaliteleridir gibi benim için korku başlığında önem arz etmeyen sinematik unsurlar paketini içeren önyargılarımdan tamamen sıyrılarak, tamamen korkmak için izleyeceğim yeni türk yapımı! bir yavrumuzdur.
  4. hasan karacadağ için dabbe 2'den sonra temizinden bela okumuştum, ısrarla vazgeçmemiş şimdi üçüncüsüne girişmiş, bir de bu sefer son yıllarda çok moda olan paranormal activity stili çekimleri kullanmış görüldüğü kadarıyla. hayır daha ne kadar bela okunması lazım bırakman için şu işleri?

ayrıca poster de çok rahatsız edici belirtmek lazım. "amacına ulaşmış işte hırbo ne istiyorsun" diyenler olacaktır da, birincisi bu adamın filmleri posterleri ile alakasız derecede kötü oluyor, ikincisi de herkes aynı hassassiyette olmak zorunda değil, kimisi vardır adını bile telaffuz etmeye çekinir "üç harfli" der bu filmde adı geçen varlıkların, sen kalkıp böyle bir fotoğrafı insanın gözüne sokamazsın, yoldan geçen insanlar bunu görüp de tedirgin olmak zorunda değil.

iyi korku filmi insanları postere garip garip resimler koyarak gererek çekilmiyor hasan karacadağ, git biraz yurtdışındaki başarılı örneklerin posterlerini incele, kaç tanesi senin yaptığın gibi insanları rahatsız edercesine gözüne sokmuş.

zaten ben ülkedeki "yerli malı hacı yayalım" mantığını da anlamıyorum, otobüs durağına, sinemaların önüne kocaman kocaman bu filmin afişini asıyorlar, çocuğun biri görüp saçma sapan etkilenirse onun hesabını kim verecek onu merak ediyorum. cin hikayeleriyle doğup büyüyen insanların yaşadığı bir ülke burası, bazı kişilerde de fobi derecesinde olduğunu biliyorum. şimdi fobisi olan insan zaten bu filmin adını bile görünce uzak durur yanına yaklaşmaz, ama otobüs beklediğin durakta, önünden geçtiğin sinemada hayvan gibi posterini gördüğün zaman ne olacak, istemeden aklına gelmiş olacaktır illa ki.

ben böyle bir insan değilim ama tanıdığım vardı, kız hakikaten ölümüne korkuyordu ne gerek var şimdi tekrarlatmaya bazı korkuları böyle abuk şeylerle?

neyse çok bile yazdım, daha önce ilk ikisini izlemiştim bu filmin, ilkine eh dedim de ikinciden küfredip çıkmıştım, buna gider miyim hiçbir fikrim yok, meraktan gidip ondan sonra "ya meraktan, ya y.rraktan" sözünü doğrularcasına bir daha küfredip çıkarım herhalde. o posteri de götüne soksun kim tasarladıysa, çok ciddiyim.
  5. kairo'nun bitip paranormal activity'nin başladığı yerdir bu film. bak adam o kadar kendini tekrarlamamaya çalışıyo hiçbiriniz de beğenmiyonuz. belli ki hasan efendi bu sefer de paranormal aktiviteyle gaza gelmiş, ne var yani bunda? adamcağız özgün bir şey üretemiyorsa kendi suçu mu?
  1. 1