merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

dünyanın en uzun tırnaklı kadını

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. toplam uzunluğu 7,51 metre olan el tırnaklarıyla, dünyanın en uzun tırnaklı insanı olarak guinness rekorlar kitabına giren "lee redmond" dır. 27 yıl önce uzatmaya başladığı tırnaklarını, kuruduklarında diş fırçasıyla temizleyerek, zeytinyağıyla besleyerek ve sertleştirici kullanarak koruduğunu söylemiş. tuvalet ihtiyacını nasıl giderdiği sorusuna, "çok dikkat ederek" diyerek cevap vermiş.
  2. tırnak uzunluklarına baktığım zaman sağ elini kullandığını söyleyebilirim. sağ elindeki tırnaklar ortalama birer cm daha kısa. ya da önce sol elinin tırnaklarını uzatmış olabilir bir deneme yapmak için. her halükarda gereksiz bir insanmış.
  3. midemi kaldırmış ve bir o kadar beni şaşırtmış kadındır. tırnaklarım 3-4 milim uzasa iptâl olurum ben, ellerimi kullanamam, elimde bir şey tutamam, klavye kullanamam, kıçımı yıkayamam, huzursuz olurum, ne yapsam batar o tırnaklar ellerime, fazlalıktır onlar, ne zaman o kadar uzadıklarına şaşırılır ve ilk fırsatta katledilirler. pisliktir ayrıca o tırnaklar, uzun tırnaklı bir kadının yaptığı yemeği yiyemem meselâ.

27 yıl tırnak uzatmış bu kadın, merâk ettim nasıl yaşamış, o elleriyle ne yapabilmiş.. rekorlar kitabına giricem diye değer miydi yahu, deli mi sikti?
  4. bugünkü haberlere bakılırsa bir trafik kazasında arabadan yola fırlamış, tırnaklarını kaybetmiş, ciddi yaralar almış kadındır. o tırnakları canını nasıl acıttığını hâyâl bile edemiyorum..

ayrıca 30 yıldır uzatmaktaymış o tırnakları, 79'dan beri. 30 yıldır gözünü çıkarmamış olması bence büyük başarıdır.
  1. 1