1. radikal gazetesinin 13 ekim 2004 tarihli haberinin aynısıdır:
  aa - adana - almanya'da kurulan düğün tv, gurbetçilerin düğünlerini uydu üzerinden canlı yayımlıyor. düğün tv kurucusu ve genel yayın yönetmeni mehmet çoban, talebi karşılamakta güçlük çektiklerini söyledi. çoban, "düğün bantlarını saati 750 avrodan yayımlıyoruz. eğer biz çekim yaparsak, fiyat 2 bin avro oluyor. canlı yayının saati ise 3 bin avro. haftada 4-5 canlı yayın yapmayı planlıyoruz" dedi.
  (bkz: düğün tv'nin talebi karşılamakta güçlük çekmesi)
  (bkz: almanyada ki bir haberin adana kaynaklı olması)...
 2. gurbetçi türklerin profilini görebilmek için katlanılabilir tv kanalı gibi şey... ayrıca saçma sapan yarışmalar, canlı yayında tarot falı, vb... gibi şeyleri de izlemek mümkün...
 3. çoğunlukla adana düğünlerinin olduğu tv kanalı.bir düğünde damadın ablası geline 25 burma bilezik takmıştı ve damadın 15 kardeşi daha vardı..zannımca gelin düğünden sonra takılarla kaçmıştır*
 4. geçenlerde yabancı bir çiftin düğününü de görmüş olduğum, türk düğünü ile ecnebi düğünleri arasında farkı görüntülü olarak takip ettiğim kanal. bir nevi kültürler arası diyalog tabi. fakat hediye açma faslında verilmiş olan tuvalet kağıdını çözebilmiş değilim. 1,5 saat boyunca anlamadığım konuşmaları izlediğim için kendime de yılın döt lalesi unvanını takdim ettim.
 5. valide hanımın bir ara kafayı bozduğu, sürekli aynı düğünleri tekrarlaması sonucu çiftleri artık aileden biri olarak saydığı, hatta abartıp kim ne takmışın kaydını tutmaya başladığı, almanyadaki türklerin düğünlerini yayınlayan uydu üzerinden yayın yapan kanal. türk milletinin bu düğün sevdasını çözmüş ve kafayı çalıştırmış zekaların parayı kırdığını tahmin ettiğim kanal.
 6. bayramda babanne evinde izlenirken şöyle diyalogların geçmesine vesile olabiliyor.

  babaanne: aç bakim kızım düğün edenleri
  kuzenler: maç izliyoduk babanne
  leplebi: ya of babanne yaa, ne anlarsın elalemin düğününden
  anne: kızım açsana babaannenin istediği yeri, ayıp cık cık.

  düğün tv açılır
  bu arada ortamdaki çocuklar ortada kıvırmaya başlarlar.

  babanne: hımm, şu gelinin kardeşimi ola, ne keleş* oynuyorlar
  kuzen: ne bilim ben babanne, allahım yarabbim yaa.
  leplebi: bak kuzen şu kızın tuvaleti çok şıkmış
  kuzen: aa evet güzelmiş, ben mezuniyete böyle birşey düşünüyorum bak, şu fıstık yeşili olan da iyi gibi
  leplebi: yok bee çok cırt duruyor o sırıtıyor ben burdayım diye.
  erkek kuzen: hiç de güzel değil, ne o dekolte öyle.
  leplebi: sanane be
  erkek kuzen: ne be dekolte işte, dur dayımı çağriym de ona da sorun
  kuzen: defol git şurdan
  erk.kuzen 2: oy oy oy ne güzel oynuyolar onlar öyle
  kuzen: ıyk sapıttı bu yine

  anne: şu kaynana mı ne, ne taktı öyle göremedim
  kuzen: kolye
  anne: o kadarcık takılırmı canım kaynana değildir o.
  leplebi: anne napcan elalemin ne taktığını
  anne: olurmu kızım, yol yordam öğrenelim, kısmetse sizin düğüne bla bla bla..

  baba(içeri girer): bu ne yaa ne anlıyosunuz elalemin düğününden, çevirin şunu, trt de haberler başladı.

  hep bir ağızdan: babannem** izliyooor.

  sonuç olarak, düğün tv her yaştan bireye hitap edebilen(babalar hariç), başarılı bir kanaldır efendim, hakkında atıp tutmayalım lütfen.
 7. bir çeşit diaspora fantezisi, memlekettekiler seyretsin diye yaparlar genelde, yaw niye kastırıyon çek dvd'ye yolla memlekete, olmadı rapid'le yani.

  ayrıca bu düğünlerde nerede tip elemanlar varsa hep biraraya toplanmıştır, giyim desen giyisiye benzemez, saç desen saça benzemez, ismail yk'mtrak bir hava sezilir bu videolarda.
 8. bir defasında sünnet düğünü izlemiştim ben bu kanalda.tarzım değil sevmem ama nasıl daldım izledim bilemiyorum.yahu böyle sünnet düğünü mü olur çocuğu görmeden önce anne babayı nişanlı çift sandım.öyle bir süs giyim kuşam.bizim aileler mi umursamıyor bukadar yahut bu gurbetçiler mi mallar anlam veremedim bulamadım.hala gözümün önünde aklımdan çıkmıyor ulan onca insan bir çocuğun pipisi için mi toplandınız o havanız bu mu yoksa yayınlanacağı için mi umarım yayın içindir yoksa kardeşlerim için çok üzülürüm biz onların pipisini niye bukadar önemsemedik diye.