merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

croxilex

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. amoksisilin+klavulanik asid kombinasyonu olan ilaçtır. geniş spektrumlu bir antibiotiktir.

grip ve üşütme gibi hastalıklar büyük oranda virüsler tarafından yapıldığı için bu hastalıklarda bi boka yaramaz.

sadece doktor tavsiye ettiği zaman, kutu bitirilene dek, 625 mg olanı sekiz saat ara ile içilir.

ha insanların elini kolunu bağlayacak değilim. virüs kaynaklı grip için kullan antibiotik sonra idrar yolların bozulsun. banane. benim idrar yollarım mı?
  2. çok feci uyutuyor, bunu anladım ben. doktor iltihap kurutmak için bunun 1000 mg olanını 12 saatte bir verince, üstüne bir de bu ilaç ağrılarım yüzünden aldığım 500 mg'lık parol (ağrı sızı olduğu her an) ve antiepileptik 500 mg'lık depakin'le (günde iki kere) birleşince uyuşturucu etkisi yarattı.

totalde günde 4000 mg ilaç alınca insan kafayı buluyormuş. "hiheheeeee" diye geziyorum ortalıkta. narkotik çevirse içeri alacak yeminle.
  3. augmentinin muadili olmasına rağmen onun kadar etkili olamayan bi ilaç. eğer hastada diş enfeksiyonundan ötürü yüzünde şişme bekliyorsanız bu ilacı yazmayın kullanmayın. defaatle denedim bu şüpheyi duyduğum hastalara verdim hepsi de yüzü şiş geldi. artık böyle durumlarda kullanmam. ya bende bi bahtsızlık var yada bu ilaç hakkındaki gözlemlerim doğru.
  4. 1000mg lık kapsülden akşamüstü bir tane aldığım ve şu an bana kalp krizi geçirtmek üzere olan antibiyotik. heeeeeeeeeeeeeeeelp!
  5. doktorumun hafif soğuk algınlığı ya da grip şikayetiyle her gittiğimde bana yazdığı antibiyotik.

at öldüren gillerden.