1. saçma bir kıyastır.

zira ne messi, ronaldo'dan iyi bir oyuncudur. ne de tam aksidir. her ikisi de takımlarını şampiyonluğa götürmektedir şu an. her ikiside lig, kupa dahil 40-50 gol atmışlardır. ikisi de bir kanat-forvet oyuncusunun yapabileceklerini, herhangi bir futbolcunun yapabileceklerini çoktan aşmışlardır

illa birine bok atmaya gerek yok yani. aç tv'yi, otur izle.
  2. sözkonusu artizlikse, evet doğru bir önermedir.
    çünkü messi 4 gol attığı maçta her gol sevincini takım arkadaşlarına sarılarak yaşar, maç sonunda "takım arkadaşlarım olmadan ben bir hiçim" diyebilecek olgunluğa sahiptir. o kadar faul yapılır ama gıkı çıkmaz, yerden kalkar topunu oynamaya devam eder. onu aşığı olduğu renklerden ayırmaya hiçbir para gücü yetmez. satınalınamaz.
    ronaldo ise golü atar, kollarını açar, kafasını ileri geri sallar garip bi şekilde. daha anlam veremedim o hareketine. kendisine yapılan her faulden sonra hakeme el kol çeker, rakibine çirkeflik yapar. onun aşık olduğu tek şey paradır, fiyatı 90 milyon euro' dur. satınalınır.

istatistikleri de sayalım mı?
  3. doğru olduğuna katıldığım önermedir.messi denen adam futbol kültürü oturmuş bir barcelona içinde son 2 yıldır süper bir performans sergilemektedir.ama şampiyonlar liginde biraz sert takımlarla eşleşildiğinde geçen seneki chelsea ve bu sene ki inter maçlarında olduğu gibi sahada hiçbir etkinlik gösteremediği gayet açık.ronaldo ise kendini dünyanın en zorlu ligi olan premier league de kanıtlamış yetmemiş yeni kurulmuş ve takım olma olgusundan çok uzak bir takımda yine farkını ortaya koymuş ve takımını tek başına götürmektedir.istatistiklere gelmek gerekirse ronaldo bu sezon 1 ay sakat olmasına rağmen ligde messi ile aralarında 6 gol fark bulunmaktadır.şampiyonlar ligi'nde ise aralarında 1 gol fark bulunmakta. olaya başka bir açıdan bakmak gerekirse eğer messi ronaldo'nun dün geceki mallorca maçında ki performansını gösterseydi yer yerinden oynardı ama ronaldo yapınca bu adam apaçi,kro bencil gibi yaklaşımlarda bulunulmakta.adam apaçi olabilir ama farklı lig ve kupalarda aynı inanılmaz performansı göstermesiyle messi'den bir adım daha önde olduğunu kanıtlamıştır.
  4. hayranları arasında 'ama bizimkinin çükü daha büyüüük' kavgasının ardından gerçek ortaya çıkacaktır.
  5. katıldığım bir önermedir. istatistiklere bakınca ronaldo her türlü öne çıkıyor zaten. istatistikleri geçtim oynadıkları futbola bakınca messi'nin attığı en şık çalım adamın sağından atıp solundan geçmesidir heralde. en uzaktan attığı gol 23 metre civarlarından olsa gerek. ronaldo sürat olarak, stil olarak, hava hakimiyeti olarak, çalım olarak bana daha hoş gelmektedir. ayak hareketlerini brezilyalı edasıyla yaptığını görüyorum. frikiklerde akıllıda vurabilir, sonuna kadar abanıp kaleciyi içeride sokabilir. messi en formda dönemini geçiriyor. ronaldo çok formda olmasada eğer bu yıl sakatlanmasa istatistiklerini dahada yukarıya çıkaracağı bir gerçektir. barcelona ağırlıklı türk insanı için efendi olan futbolcu en iyisidir. fakat şu bir gerçek ki ronaldo'nun 35-40 metreden porto'ya attığı golü, messi'nin 5 kişiyi çalımlayıpta plase ile attığı gole değişmem. çünkü ronaldo'da 5 kişiyi çalımlayıp öyle bir gol atabilir. oysa messi bir kaleci kalede varsa 35-40 metreden topu doksana vuramaz.
  6. anlamıyorum arkadaş bu sidik yarışı niye...

yok ronaldo apaçi imiş, yok tatilde boy boy resimleri posterleri varmış.. ulan sizene bu adamın özel hayatından sen bu adamı saha içinde eleştirebilirsin diğeri haddine düşmemiş..

ayrıca ikisini izlemekten çok zevk alıyorum.. lakin bana göre ronaldo, messi den daha iyi demiyorum bakın futbol içinde bireysel becerisi daha yüksektir. iyi futbolcu belirleme ensitüsünden değilim ki arkadaş bunu söyleyeyim.

messi yi inter maçında gördük üzülerek söylemem gerekirse sert takımlara karşı kendini gösteremiyor..
    ronaldo ise dünkü maçı izledim sürat var teknik var topla birlikte iyi koşuyor...

ayrıca bu iki futbolcuya haksızlık etmiş olmayalım... barça, real madrid ten daha iyi bir takımdır, bunu da göz önünde bulundurmak gerekir oyuncuların performansları değerlendirirken...

herkesin bu ronaldo anti patisini anlamış da değilim. messi halkın çocuğuymuş, ronaldo zengin piçiymiş... şu televizyondaki belden aşşağı yorum yapan yorumculardan farkınız yok inanın!