• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. sitesi www.crak.itu.edu.tr olan birçok bölümden öğrencinin oluşturduğu taşkışlanın neredeyse tek aktif kulübü.çeşitli etkinlikler gösterimler ve workshoplar düzenlemektedir.
    ünü okul sınırlarını aşmıştır.
  2. bir de patlamış mısır makineleri bozuk olduğundan film gösterimleri sırasında "ne getirdiysen onu yersin" stratejisini uygulamak zorunda kalmış klüptür. makineyi en yakın zamanda tamir ettirip izleyicileri patlamış mısır zevkinden dört köşe yapmak en büyük temennileridir.!:aslında değildir
  3. şu anda aldığım haberlere göre superheroes serisine gerçekten de superman ile başlayacak olan topluluk.

ayrıca sürekli yazdığım girilerle tüm itü sözlük halkının gözüne sokup, katılımın artmasını dilediğim klüptür. az zamanda çok işler yapmaya çalışmaktadır; takdir edilesidir.
  4. elif kimdir bilmem ama sözü devralarak şöyle bir giriyi girmeyi borç bilirim:

superheroes serisine (az katılım olsa da) çok güzel bir başlangıç yapmış olan klüptür. misafirlerle birlikte klüp odasının rahatlığı test edilmiş, ikramlar yapılmıştır bu gösterimde. daha nice yararlı kültürel aktiviteler düzenleme planı olan bu güzide klübün yeşil para kutucuğu da her türlü yardıma açıktır ayrıca.
  5. ersin karabulut, umut sarıkaya, memo tembelçizer, emrah ablak, serkan altuniğne insanlarını taşkışla'ya seminer benzeri bi aktivite için getirecek grup. kararlaştırılan bu aktivitede, çizerler kafalarına göre takılacaklardır. aslında olayın temelinde çizim, çizgi teknikleri, storyboard hazırlama gibi teknik konular mevcut olmakla birlikte, bu insanlar eğlence insanı olup teknikten bir süre sonra sıkıldıkları için olay zaman zaman söyleşi havasına bürünecektir.

katılmak isteyenler, ellerine birer çizim eşyası (defterdi kalemdi) alıp taşkışla 213'e gelebilirler. katılımcı sayısında sınırlama tabi ki yoktur, hangi çizerin hangi gün geleceği de çok büyük ihtimalle şu şekildedir:

emrah ablak (30.03.05 çarşamba)

memo tembelçizer + umut sarıkaya (06.04.05 çarşamba)

ersin karabulut (07.04.05 perşembe)

serkan altuniğne (13.04.05 çarşamba)

olaylar bütün günler 17:00'da başlayacaktır.
  6. olay insan umut sarıkaya ise "ben itüye geri gelmem" diyip, kırk takla atmamız sonucunda bile "ya ben ne anlatıcam ben de bişey bilmiyorum ki" şeklinde gelmeyeceğini söylemiştir. fakat ne zaman "ama biz bunu taşkışla'da yapıcaz" dedik, o zaman biraz yumuşar gibi oldu, "tamam ama tek çıkmam. memo'yla çıkarım" diyerek gelmeye razı oldu. sonradan yapılan konuşmalarda belki serkan altuniğne'yle birlikte gelebileceğini de belirterek akıllarımızda biraz soru işareti bıraktı, en yakın zamanda, bu işin aslı netleştirilecektir.
    kısaca umut sarıkaya gelecek, ama zamanını bir türlü ayarlayamadık.