merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 2

coca cola tenekesinin üzerindeki isimler

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. starbucks mantığıyla eş değer bir satış stratejisi. bir nevi " size kişi olarak değer veriyoruz"un temsili.
  2. bana tuğba diye biri çıktı. soyadı da dostlarmış. üşenmedim ekledim facebook'tan. naber tatlım bana kola kutusu üzerinden ulaştın çok mutlu oldum dedim manyak mısın lan sen dedi.

size tavsiyem hemen heyecanlanıp arkadaşlık isteği yollamamanız yönünde...
  3. köşe başındaki bakkalın sahibi delikanlının dediğine göre, oldukça başarılı olan kampanya. bilimsel bir veri olarak, 'köşe başındaki bakkal' pek hoş durmadı ama yurdum insanı beni bu hallere getirdi yeminlen.

amcalar, teyzeler sabahtan haber ediyormuş, bizim ismimizi görürsen ayırt diye. arkadaş bu insanlar kafayı mı yedi ya? neyin peşindesin amca sen? ismin demokrat parti yıllarından kalmış, sen daha coca cola derdindesin. hem senin ismin türkiye'de sıklıkla kullanılan bir isim değil, seni defalarca kekleyip enayi yerine koyan kapitalist sistem yine devrede.
    reklamlar da netice 'mutluluk' satıyor. varsın mutlu olsun bu insanlar, ne diyeyim.
  4. kendimi kendime şapşal sandırmama sebep olan kapitalist dev coca colanın yeni atağıdır.
    şöyle oldu azizim, uçaktayız öhöömm. . hostes kadın ablalarım yiyecek servisi yapıyorlar. ben de sabahın altıbucugunda uyanmışım.. neyse verdiler bana yiyeceklerimi ne içersiniz dediler, efendi efendi "ayran lutfen" dedim.* aldım 2 yudum içtim ki hareket eden servis şeyisinin (aracı mı ne o?) üzerinde kola şişesini gördüm ama üzerinde coca cola değil ali yazı yordu. noluyo leyn oldum bi. iki saniye sonra şu tarihi cümleyi kurdum " herhalde arap kolası" ve hemen sonra "lutfen düş uçak düş de unutayım bu kara dakikaları" diye yalvardım lakin olmadı aranızdayım hala...

o son ayranı içmese miydim?
    diren the coca cola company
    diren ali
    diren gökyüzü
    diren beynim
  1. 2