1. hafif seyreden depresyonlar ve kaygı bozukluğu ile obsesif kompulsif bozukluğun eşlik ettiği durumlarda da kullanılır ancak mutlaka doktor kontrolünde alınması gerekir!

  (bkz: yan etkisiz ilaç yoktur)

  buyrun prospektüs bilgilerinden:

  yan etkileri: citol ile gözlenen istenmeyen etkiler, genelde hafif ve geçicidir. tedavinin ilk 1-2 haftası sırasında göze çarpar ve genellikle depresif durum düzelirken azalır. citol kullanımı ile ilişkili en yaygın yan etkiler; ağız kuruluğu, bulantı, uyku hali, terleme artışı ve tremor (istemsiz titremeyle seyreden hastalık), seksüel disfonksiyon (ejakulatuvar bozukluklar, impotans, libidoda azalma), diyare (ishal), somnolans (aşırı uyuklama hali), dispepsi (sürekli devam eden karın ağrısı), yorgunluk, ateş, üst solunum yolu enfeksiyonudur.

  demek ki neymiş? hiçbir ilaç, özellikle de antidepresanlar ve antipsikotikler doktor kontrolü olmadan arkadaş tavsiyesiyle vs şeker gibi tüketilmemeliymiş!

  benden söylemesi...
 2. 5 günlük bir citol kullanıcısı olarak acayip uyku yaptığını, el ve ayaklarda terleme yaptığınu söylemeden edemiycem. okulda, derste, durakta kıvrılıp uyuyacak bir köşe aramanız olasıdır. bu etkiler zaman içerisinde kullandıkça azalır mı bekleyip görücez.
 3. yaklaşık 20 gunluk bir citol kullanıcısı olarak libidoyu sıfırladığını söylemeden geçemiycem. 2 hafta oldu tık yok lan kendime hayret ediorum.
 4. gün itibarı ile başladığım ilaçtır. doktor kendisinin 3 hafta gibi bir sürede etki edeceğini söyledi. daha önce kullanmış olduğum paxera ve anafranilden daha fazla yarar sağlayacağını düşündüğüm ilaçtır.