merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • videolar

• görseller

• cipralex
    • cipralex
  1. 1

cipralex

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. yan etkileri azaltılmış bol bol uyku veren majör depresyon,agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu,sosyal anksiyete bozukluğu,yaygın anksiyete bozukluğu durumlarında kullanılan antidepresan.
  2. eskiden ssk ödemezdi bu ilacı, şu an ödüyor. kısa zamanda etki eder, takıntı yaptığınız bir fikir ya da düşünceye konsantre olmanızı engelliyor fikrimce.
  3. bu ilacı 6-7 gün içmeyi unutuverdiğinizde hayatınız kararır, ağlamaklı olursunuz. herşey anlamsızlaşır, tüm enerjinizi yitirirsiniz, hayat buz gibi yüzünüze vurur. bağımlılık mı yapıyor bilmiyorum ama şu an kara kara düşünüyorum; umarım bağımılık yaratmaz diye..
  4. tepkileri nötrleyen, bir noktaya kitlenip saatlerce bakabilmenizi sağlayan, buna rağmen herhangi bir düşünceye odaklanmanızı engelleyen hap.
  5. acımda, sevincimde, öfkemde, heyecanımda bana yarenlik ettin..hepsini benimle paylaşıp beni sükunete erdirdin, bana güç verdin, güç verip insanlarla savaşmayı ve konuşmayı öğrettin, beni yoran gereksiz detayları yok ettin..
    bir insan, bir ilacı özler mi? seni çok özledim be cipralex..
  1. 1