• görseller

  • cinsel ilişki esnasında kilitlenme
 1. sırt bölgesine budaklı meşe odunu tatbiki veya çiftin üzerine su dökülmesi ile çözülmesi uygun görülmüş bir eylem, en azından insanımızın köpekler için bulduğu çözüm bu, tabi ki insanlarda denenmesi ahlaki açıdan hoş olmasa da seyirlik olabilir.
 2. bu olay başlarına gelen insanlar talihsiz insanlar olarak görülmemelidir. onu da bulamayanlar vardır. mastürbasyon sırasında kilitlenme gibi bir durum insanı intihara kadar götürebilir.
 3. bugün gazetelerde yer alan bir haberdir;

  ingiltere’de bir çiftin sado-mazo seks oyunu, ölümle sonuçlandı. simon burley (38), neo-nazi cellat kılığına giren sevgilisi elizabeth hallam’dan kendisini asmasını ve sonra da verdiği bıçakla ipi kesmesini istedi.
  burley, sandalyeye çıkıp boynuna ilmeği geçirdi, hallam da sandalyeyi tekmeledi. ancak hesapta olmayan bir olay meydana geldi. bıçak kördü... hallam’ın ipini kesemediği burley çırpınarak öldü.

  işte gerçek kilitlenme!
 4. önsevişmesiz, balıklama atlanarak başlanan cinsel ilişkide kadının bulboüretral kaslarının istemsiz kasılmasıyla gerçekleşen durum.

  hayvanlarda da aynı sebep sözkonusudur. önsevişmenin denenmesinin faydalı olabileceği düşüncesindeyim.
 5. fiziksel olarak olmasa da, zihinsel olarak kitlenmeye örnek olarak, ilişkinin ortasında partnerin suratınıza bakıp "naber?" demesi iptal edicidir.