1. işte bir erkeğin dilemması.

sevinci ve hüznü aynı anda hissetmeye bir de ince bir kalp sıkışması eşlik eder. ilk başta hemen tepki veremezsiniz gelen şok ile birlikte, daha sonra duygusallık durumunuza, mizacınıza göre bir karar verir ve hayatınızı yaşarsınız.

- aylin, bence artık aileler birbirini tanısın. bu hafta sonuna ne dersin?
    + ama ben daha senin bedenini tanımıyorum.
    - anlayamadım?
    + annemlere bu haftasonu esra'larda kalacağım dedim. sen de ev arkadaşına söyle bir yerlere gitsin.
    - aileler bir şekilde tanışır zaten.
  2. + direk sevişmeyelim zehra
    - niye?
    + ...
    - niye dedim alper
    + bi' peçete bir şey yok mu?
    - allah belanı versin yaa her yer yapış yapış
    + kırıcı oluyorsun zehra..
  3. ailelerin tanışması safhasına kadar gelinip, belki de evlenecem dediğiniz adamla birbrinizin tenine dokunmamışsanız, bir ilişkiyi tamamlayan önemli noktalardan birinin tensel uyum olduğunu bilen kızın yapacağıdır bu. başlatma şimdi tensel uyumundan kız dediğin ağır olur evlenince zaten sevişecekler diyorsanız bu kız sizi bozar zaten. kim sevişmek istemezki hoşlandığı, kalbini ve ruhunu kaptırdığı adamla, hemen de isteyebilir tıpkı o erkeğin istediği gibi ciddi olunca daha çok ister hatta. ulan adamla evlenecez o beni, ben de onu istiyorum ama ciddi düşünüyoruz, o aile diyor ben sevişmek, usturupsuz kaçar hem ya beni sevmezse artık 'ben ciddi düşünürken o sevişelim diyor' derse otur oturduğun yerde kızım gibi kuruntular yapıyorsanız bir kez daha düşünün derim ailelere gitmeden önce. kısacası bi sevişin önce, dokunun birbirinize, romantik bir sevişme mi olur yoksa hunharca mı bilemem ama aileler biraz beklesin. pwff komik bir diyalog yazacaktım ciddiye bağladım yine neyse ..
  4. ciddi düşünmek nedir abi? çift olarak kurbanda ortak olup öküze mi gireceksiniz? ya da yeni pazar keşfettiğinizi sanıp piyasaya mı atılacaksınız?
  5. genel anlamda davranış şekli ve değer yargıları yüzünden böyle bir şey olması imkansıza yakındır. olursa da kıza karşı olan düşüncenin ciddiyeti başlıktakinin tam aksi seyreyler. bu toprakların domatesinde ya da bozasında bu davranışı aşılayan bir şey var. mantığı bu yani temelde. yeterince ilişki tecrübesi edinmiş kadın ya da erkeklerde bu tip davranışlar görülmez. o zaman zaten "hemen sevişmek istemek ne lan" eğilimi baş gösterir. zira sevişme hemen olsun diye acele edilmesine gerek yoktur. olgundur insanlar daha bir. belki kişisel cinsel devrim yaşı gelmiştir şahsın da kadın daha bir özgür düşünebilir ve erkek de bunu kabul edebilir. ne bileyim. anadolunun çoğu köyünde olmaz ama bu. ters kafalar bunlar onlara. ben böyle düşünüyorum diye çok dışlandığımı bilirim. evet yalnızdım bir ara. sonra susmayı öğrendim.
  6. hemen sevişmek istenen kızla ciddi düşünülemez mi gibi bir soru belirdi aklıma. kızın cinselliği yaşayışı dokunuşu ızın kişiliğinde sadece sizi ne kadar istediğini gösterir onun genel davranış konuşma vs. değiştirmez. kiz belki de sadece sizi mutlu etmek istedi bunu görmek sizce de basit değil midir
  7. karşı taraf için şok etkisi yaratır.

sen ciddi düşünürken, hatta ona aşıkken ve sevişmeyi aklından bile geçirmezken onun böyle bir tepki vermesi hayal kırıklığı yaratır ve karşı tarafın seninle ciddi düşünmediğini sadece isteğinin hevese dayalı bir flört olduğunu düşünür ve üzülürsün.