merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

cenneti değişmem saçının teline

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #kültür sanat
  1. söyleyen kişi cenneti nerde görmüş de bu kadar rahat konuşabiliyor diye sorduran önermedir. işkembe-i kübradan atıştır. tutamayacağı sözü verip yalancılığa doğru koşar adım yürümektir.
  2. ilk bakışta masum bir mübalağa gibi görünse de haddini aşan bir söz olduğunu her insaf sahibi kabul edecektir.

ama yine de üstünde çok durmaya değer mi bilmem. en temizi sözleri beğenmeyenler dinlemez böylece bu şarkı da unutulur gider.
  3. büyük ihtimalle cennet üzerine pek düşünmemiş ya da varlığına inanmayan bir kişinin söylediği bir cümledir. çünkü, eğer cennet varsa ve anlatıldığı gibiyse, şahsen bir saç telinden daha değerli ve konforludur.
  4. sevgiyi çok uç noktalarda yaşadığını sanıp sallanan cümlelerden biri. eğer ki ters düşerse saçının telini cennete tercih ettiği kişinin burnundan getirebilir.
  5. amacını aşan bir cümledir.

-cenneti değişmem saçının teline rukiye
    +a aaa anlamıştım zaten senden de bu beklenirdi.
    -ha haytt ne sandın düdük.
    +allah belanı versin, allah seni kahretsin, bana gelen sana girsin inşallah selahattin...
    -bela okuma rukiye akşam akşam. selamun kavlen...
    +iyi ben bi çay koyim ozaman içeriz karşılıklı...
  1. 1