1. sesini enstrüman gibi kullanabilen yetenek. bilkent senfoni orkestrası şefine göre böyle bir ses 1000 yılda bir gelirmiş.
  2. muazzam bir ses aralığına ve dolayısıyla piyano dışında hemen hemen bütün enstruman seslerini çıkartabilme yeteneğinine sahip kıymeti bilinmesi gereken bir müzisyen.
  3. fazıl say, bu sesi keşfetmiş ve kendisinin de görevlisi olduğu bilkent senfoni orkestrasına şahsen kazandırmıştır.. kendisi iyi de kahve falı bakıyor.*
    iyidir, hoştur fakat dün gece zaga'da ben bu şarkıyı sana yazdımı seslendirirken detone olması kulaklarımızdan kaçmamıştır. *
  4. internet sitesi aktif olmuş haberimiz yok " dememe sebep olan , mukemmel ötesi sanatçı.

(bkz: http://www.cemadrian.com)

sonradan gelen editcan: 2005 de ilk albüm çıktığında etkilendiğimden yaptıydım bu mükemmel benzetmesini, doğadan çay reklamını seslendirince tiksinçtim kendisinden şimdi yahu..aklıma gelmişken.
  5. ilk kez bilkent iktisat fakültesinde dinlediğim -fazıl say ve beraberindeki birkaç kişiyle beraber fakültenin ortasında konser vermişlerdi, yanılmıyorsam iki üç hafta sonra da aynı yerde senfoni orkestrasını dinlemiştik, hazır laf açılmışken bu konserlerin fikir babası fazıl saya da burdan teşekkürler.- harika bir sese sahip insan. canlı olarak dinlemek gerçekten harika, sesindeki renklilği biraz da dinleyenlere aktarabilse daha da iyi olacak.
  6. ses tellerinin uzunluğuyla ilgilenip,herhangi bir şarkısıyla diyarlara göç edenlerin farkedemediği bir şey..kendisiyle düet yapıp,back vokallerde gözüken bu adam şarkıyı söylemiyor,yaşıyor dedirten.şarkı söylemek için yaratılmış,sıradışı kelimesinin etten kemikten hali.