• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  • görseller

• cedric
    • cedric
    • cedric
    • cedric
  1. büyüklere çizgi film kabilinden sekiz yaşında çocuk ağzından yetişkinlere hitap eden çizgi film. ayrıyeten çocukları aptallaştırıcı teletabi ve pikaçu saçmalıklarına en iyi alternatif gerçekçi çizgi film. kayıb pederle damat gerçek hayatta olduğu gibi tartışıyor hem de bağır bağır. adam halı satıcısı yüksek zümreden değil. kimsenin gerçek üstü güçleri ve olağan dışı maddi maneci imkanları yok. iyiler hep iyi kötüler hep kötü ve iyilik hep kazanır derdi yok, hem sevinme hem utanma, hem üzülme ve de kızma gibi duygular hep var ve tabii bir karışımla. en önemlisi unisex polyannalar yetiştirmek amacı olmayan mizahi yönü de yüksek çizgi film tabi anlayana.
  2. hasta olunası çizgi filmin ve baş karakterinin adı. aşık olduğu kız chen ile sinemaya gittikleri -ki cedric filmden ziyade sırtararak kızın yüzünü seyretmiştir- ve chen'in kaçırıldığını zannetikleri bölümü unutmak mümkün değil.
  3. tip olarak annesine benzer. cedric halı satıcısı bi babaya sahiptir. baba oldukça silik bir karakterdir aileyi resmen annesi çekip çevirmektedir. ayrıca dedesi de cedricgillerde yaşamaktadır. dede zamanında fırtınalar estirmiş, bilgiden hayat birikiminden bitki olmuştur adeta. cedric'in başı mı sıkıştı hemen dedeye koşar konuyu açar böyle böyle der ve akıl danışır. ukala arkadaşı nicholas en büyük rakibidir. chen zilliside sanki bunu biliyormuş gibi sürekli bi rekabet ortamı, bi çekişme platformu yaratır. akşam oldu mu da günlüğünü kenara koyar, sanki karşısında arkadaşı varmış gibi durumu izah eder. günlüğüne yazı yazdığı pek görülmüş değildir.
  4. cine 5' te takip etmeye devam ettiğim şahane çizgi film.

sabahları 5 buçuk, 6 gibi başlıyor. ayrıca öğleden sonraları da 4-5 gibi yayınlanıyor. ben şahsen sabah izleyip, 8 gibi uyuyorum, kalkar kalkmaz cedric' ten devam ediyorum akşama.

dedesi var bunun şahane, babası biraz dangalak ama yeri geldiğinde ders verebiliyor. annesi ise otoriter ve kocası ile babası arasında denge kurmaya çalışan bi teyze. ama vücut falan iyi kadında. salmamış çocuğu yapınca. çiziyorum lan kafayı...
  5. her yaştan izleyicinin severek izlediği bir çizgi film.sekiz yaşındaysanız hayat çok güzel...
    8 yaşındaki kardeşimden annem bu çizgi filmi uzak tutuyor.aşkla ilgili bi çizgi film diye.
  6. şimdilerin en kral çizgifilm karakteri. çocuklara hiç bir şey vermeyen, onları şiddete yönlendiren digimon, pokemon gibi çizgi filmlerin aksine öğretici ve şiddetten uzak olması yönüyle çok faydalıdır. ailecek izliyor ve destekliyoruz.
  7. 1' in 4' ünden kadrolu bir işsiz olan şahsımın hayata tutunma sebebidir.

çinli sevgilisi chan' e bir türlü açılamayan bu genç adam, romantizmden nasibini alamamış benim gibi bir tomruğa bile hayat dersleri vermektedir her gün.

gece yatmadan tuttuğu günlüğüne yazdıklarıyla beni neşelendirmiştir. chan için en favori tanımı "benim üzümlü kekim" olmasına rağmen arada bir de "benim doğu incim" diye notunu düşmüştür insanlık tarihine.
  8. soyismi duponttur ve '8 yaşındaysanız ve aşıksanız, hayat gerçekten çok güzel!' der kendisi.
    çizgiromanımsı bir çizgi film bence en güzel bölümü ilk bölümü yani üzümlü kekine aşık olduğu bölümdü hatta ona aşkını göstermek için walkmanini ona hediye etmek istemesi vardıki bu kadarmı tatlı olunur.
  9. öncelikle, çocuklara, zorla ve kesinlikle izlettirilmesi gereken bir çizgi dizidir bu. izlesinler ki ruhları sağlam olsun. cedric'in yaşındayken hatta cedric'ten daha da büyükken bırak kızlarla ilgilenmeyi, ilgilenenlerle taşak geçmeyi düstur edinmiş taş kesilip parçalanası bir güruhun mensubu olarak keşke gençliğimde izlemiş olaydım diyorum. varsa yoksa voltron, mask, he man. bildiğin sığır olduk çıktık sonra işte. neyse uzatmayalım.

ayrıca, delisi hastası olduğum karakterdir. facebooka üye olsam kesin ya fan grubuna üye olurdum yoksa ben kurardım. üye olmayan arkadaşımın kafasını kırardım yow yow.