• görseller

• casio fx 82ms
    • casio fx 82ms
    • casio fx 82ms
    • casio fx 82ms
  1. casio markasının temel scientific işlemleri yapan en düşük model hesap makinesi..öğrenci adam için yeterli ve ucuzdur..
  2. basit işlemleri yapabilmesine rağmen özellikleriyle ve görüntüsüyle sayısalcı olmayan öğrencileri büyüleyebilen bir hesap makinesi. istatistik sınavında yanıma oturan bir arkadaşın, "soruyu fısıldasan çözer mi bu?" demesiyle, bu hayranlığın bir tek bende mevcut olmadığını anladım.
    velhasıl paranteze alma, replay, faktöriyel, üslü sayı hesaplama gibi özellikleri ile istatistik, muhasebe, ekonomi gibi dersleri alan her öğrencinin olmazsa olmazıdır. sınavda öğrenciye çok büyük hız avantajı sağlar.
    http://www.planetarium.se/...
  3. bu makineyi alıp da birkaç arkadaşınıza ödünç verirseniz emin olun ki sonunda elinizde olan makine sizin ilk aldığınız değildir. hemen hemen herkeste bu makine olduğu için diğer arkadaşlarınızınki ile karışması çok muhtemeldir çünkü...
  4. bir öğrenci için tüm standart işlemleri yapabilen, hatta biraz kullanmayı bilen için, varyans, standart sapma, ortalama, (x,y) şeklinde ikili değişkenler tutarak bu ikili değişkenlerin standart sapmasını vs hesaplamak gibi işlevleri olan. iterasyon işlemlerinde kullanmak için hafızası bulunan nisbeten ucuz hesap makinesi.

lakin ilk çıkan modellerinde bazı küçük hatalar mevcuttur.
    örneğin
    (2 kök 2)- (kök8) = 0 değildir bu hesap makinesinde 10^-11 çıkar sonuç (bu sonraki versiyonlarda düzeltilmiş)

hesap makinesinin açı işlem birimi dereceye alınır

sırasıyla
    sin(pi) hesaplanır sonra çıkan sonuç arcsin(ans) şeklinde kullanılır elde pi kaldı bu sayıdan pi çıkartılır sonuç 10^-11

gereksiz bilgiler ansiklopedisi cilt 4 sayfa 121
  5. 20-25 ytl fiyatı olduğu için en kolay bulunan ve sahip olunan casio modeli, tipsiz angut bişey. ama iş görüyor, kesekağıdı geçir kullan. at gibi maşallah.
  6. etiketinin üstünde 17,5 ytl yazmasına rağmen nakit 14 ytl'ye kolayca alınabilen hesap makinesi. kendimden biliyorum yazıcıoğluna girmeden sağdaki dükkanlardan birinden aldım.

ayrıca olur ya öğrenci milletinin hali bin türlü, bu hesap makinesini kaybederseniz arkasından çok üzülmezsiniz, fiyatından dolayı hemen bir tane daha tedarik etmek kolaydır, mümkündür, rahattır.
  7. bu fiyata bu kalite başka yerde bulunamayacağından tercih sebebi olan, sınavlardaki candostum.
  8. normal bir mühendislik öğrencisine fazlasıyla yetecek çok kullanışlı hesap makinası. ayrıca kötü gün dostum, sınav yoldaşım. sınavlardaki en berbat anlarımda hep yanımda olmuş muhteşem alet.

fingon : off sorular çok kazık yav, boş kağıda gidiyoruz yine napcaz?
    fx-82ms : sıkma canını ya tersten bir ''leblebi'' yaz kendine gelirsin.
    fingon : eheheh, canım yaa.