• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. yardıra yardıra geliyor beykozun serin sularındaki aylak balık esintisi.
    adına edebiyat yapılacak münzeri vatandaş. teşekküre nail olan.
  2. alkol çeşitleri ve içimleri konusunda sınır tanımayan çılgın kaptan. bu kadar fazla içip de götü başı dağıtmayan bir adam daha görmedim. arada bir sallanıyordu ama o kadar olsun.* yeah man, oh yeah! nidalarını her duyduğumda artık o gelecek aklıma.
  3. nickinin hakkını veren yazar. adam bildiğin ayağının tozuyla seferden zirveye geldi lan. iki gün önce indim gemiden dedi. veleybol sırasında kaynaştık herhalde, sonrası ise bol bol içki muhabbeti, he bir de burger king'e giden tuvalet yolunda yapılan hayattan çekilenler muhabbeti. bir tane de viski adı dediydi, hatırlamıyorum şimdi çok övdü onu, isveçmiş herhalde, onu istiyorum bir tek ondan bir dahaki seferden. he bir de güleç insan.
  4. uyum örneği nadide yazar. yüzyüze konuşmalarda yapacağı ani hareketlerden irkileceğiniz komik insandır. en yakın gelecekte yurtdışına çıkmasını dilemekteyim.millet bi kaptan görsün.*
  5. gelebiyorsan basket var gel oraya da görüşelim dediydim. teee evden kalkıp gelmiş zirveye beni görmeye, yani öyle dedi. stajeri olarak alacaktı beni yanına artık güvertesinde tayfa olmaya ve "kaptan sancak tarafından fırtına yaklaaşıyor" demeye hazırım. bu benim için onurdur kaptan.
  6. kaptan, dert babası, genel kültür çöplüğü, anektodlarıyla ünlü, sivri diliyle karşısındaki isterse rezil isterse vezir eden, neredeyse 9 yıllık arkadaşım, gerektiğinde cenk bank olarak nitelendirdiğimiz şahsına münhasır kişi.

edit: ayrıca bedeviliği ile nam yaymış kişi.
  7. nargile zirvesinde ortamı denizci forumuna çeviren aktörlerden. toprağım babında suyum sayılır. kafa denizci adam.

ekleme: hacı gavur yapıyor.