1. eğer canı sıkılan kişiyi tanıyorsanız kolaylıkla halledebileceğiniz ama aksi halde ister istemez kendinizden yola çıkarak yardımcı olacağınızdan pek de işe yaramayacaktır...zor işler bunlar, boşverin en iyisi...
  2. canı sıkılan kişiye öneride bulunacak kişinin kuvvetle ihtimal kendi canı sıkılıyordur aslında.bulunacağı öneri muhtemelen başka bir sıkıntının habercisi olur.sıkıntısı olanı yalnız bırakmak gerekir bazen.yapılacak en iyi öneri ''yalnız kalmak ister misin'' olacaktır.
  3. yapılabilecek en büyük hatalarda biridir...daha fazla can sıkıntısna yol açtığı tecrübeyle sabitlenmiştir
  4. en kötü ve en laubali çözüm önerisi canı sıkılan kişiye el uzatıp, parmakları sallayarak;

-seç birini ehin ehin

demektir.
  5. yapacağınız en saçma öneriyle bile arkadaşınızın hayatına renk katarak kafasını toplamasına yardım edecek eylemdir. çok canı sıkılan insanlara en saçma ve en az zarar veren arkadaşlarıyla takılmaları önerilir.
  6. "çok sıkıldıysan burnunu karıştır" demektir.

benim bir mustafa abim vardı. ne oldu suratın düştü yine dediğinde, klasik can sıkılmalarından birini yaşıyor olurdum ve "canım sıkılıyo"derdim. onun da fiks önerisi burnunu karıştır, iyi gelir hem oyalanırsın, hem temizlik yaparsın derdi.

ne bileyim bana komik gelirdi 15 yaşımdayken. hala işe yarar mı denemek lazım!
  7. genelde "parmak seç" ile birlikte gelir bu çözüm önerileri.

-çok canım sıkılıyor lan faruk
    +parmak seç abi ehihihihi
    -lan o parmağı alır senin götüne sokarım yavşak şerefsiz it puşt!
    +ne kızıyorsun abi ya?