• görseller

  • camdan bakan arap kızı
 1. en bilindik çocukluk çağı kahramanlarından biridir, rüyalara girecek kadar içimizdedir*, zor bir misyon üstlenmiştir*
 2. burnundan çıkan sıcak nefes ile soğuk camda oluşan buğuya ayak izi yapan kişidir kendisi.

  arap olduğuna katılmıyorum, zira yağmur yağarken havanın karanlık ve de perdenin renginin zannımca koyu olmasından kızcağız biraz esmer görünmüş olabilir.
 3. zamanında arap ülkelerinden getirilerek istanbul ve çevresinde çalıştırılan arap kızları için söylenmiş olabilir bu kızın yer aldığı türkü.

  arabistan'da çok nadir yağmur yağar. o nedenle o zamanlar bir arap kızı türkiye'ye gelse ve yağmuru görse cam kenarında oturur şaşırarak bakardı herhalde. bir de bu türkünün televizyon, radyo gibi aletlerin bulunmadığı dönemlerde yazıldığını/bestelendiğini düşünürsek, bu tez biraz doğrulanmış bile olabilir.
 4. en hazin duygulara haiz olan kişidir. düşünün ki siz hiç alışık olmadığınız bir diyardasınız. hiç bilmediğiniz birşey nadir olan bir şey başınıza geliyor ve yağmur yağmasına aval aval doktor bu ne der gibi bakıyorsunuz.

  şimdi diyelim ki biz de şartlar biraz değişik olsa bilmediğimiz bir diyarda olsak ve hiç görmediğimiz şey başımıza gelse. bir kum fırtınası olsa ve oranın ahalisi şöyle bir çocuk şarkııı yapsa;

  naâya n'challal wa n'goul
  naâya n'challal wa n'goul
  soultan el awliya

  yani mealen;

  kumlar uçuyor
  çöl kuduruyor
  un suratlı avanak avanak bakıyor

  güzel mi olurdu ey krayun-u kiram? elbette güzel olmazdı.

  daha güzle bir dünya için bu şarkıyı çocuklara söyletmeyelim onun yerine la isla bonita söyletelim o da olmazsa sezen cumhur önal sizin yerinize bir tane seçer. ortalık ne güzel mzik yelpazesi olur. yok vazgeçtim olmasın çikolata renkli yavşaklık dalgaları ülserime iyi gelmez. aman ne biliyorsunuz onu yapın ben giriyi noktalıyorum. herşeyi yazardan beklemeyin ya hu.
 5. amerika'da camdan bakıyorsa terörist olduğu şüphesi ile göz altına alınacak olan kızdır.