merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  • görseller

• calgon
  1. 1

calgon

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. benckiser'in sudaki kireci alması amacıyla çamaşır ve bulaşık makineleri için ürettiği,senelerdir bitmek tükenmek bilmeyen lanet reklamlarıyla televizyon izleyicilerinin beynine kazınan ürünü.
  2. demek ki beko, bosch, arçelik, vestel, ariston gibi önde gelen çamaşır makinesı markalarında çalışan ileri teknolojiye sahip mühendisler bir kutu toz kadar başarılı olamamaktadırlar..ben isterim ki makinem bana kahve pişirecek kadar teknolojiye sahip olmasın ama iki gram kireç karşısında da grev yapmasın..
  3. yıllardır reklam anlayışlarında hiç bir değişiklik olmamıştır. tüm reklamlarında bir profesör amca çıkıp yaptığı deneyleri ve testleri anlatır. ve yıllardır test edilen bu ürünün nasıl olup da hala araştırma konusu olduğunu hep merak etmişimdir. ayrıca henüz test halindeki bir ürünün kullanılmasının sakıncalı olduğu da aklımdan geçmektedir.
  4. e-postalarda dolaşan yeni bir geyiğe göre calgon'a bir yılda ödediğiniz parayla makinezinin rezistansını yılda 4 kere değiştirebilirmişsiniz.
  5. çok pahalı bir üründür. maliyetini düşündüğünüzde benckiser firması korkunç paralar kazanmaktadır. bizim gibi 3. dünya ülkelerinde insanlar bin bir zorlukla aldıkları makinalarını korumak(!) için, bir taraftan da her kanalda günde 40 sefer 'hortum çatlamış, motor yanmış' derlerse satar elbette.
    (bkz: @620400)
  6. bütün reklamlarında hep aynı kireçli rezistansın kulanıldığı iddiası bulunan kendine bir tekel yaratmayı başarmış marka.
  7. türkiyede suların kireçli olduğunu ve rezistansın neye benzediğini kafamıza sokan reklamın markası, zira iç mimarlık biritme projesi jürisinde hocalardan bir tanesi, tavana dek otel banyosunu minik cam mozaikle kaplayan öğrenciye, biliyorsun temizliği zor, türkiyede sular kireçli demiş, beni benden almış, tüm heyecanımı da geçirip güldürmüştür, tabi bunun üzerine herkes bana bakmış ve sana da gelince gülücez denmiştir o ayrı...makineniz uzun yaşar calgonla.
  1. 1