merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 8

cübbeli ahmet hoca

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  4. #gündem
  5. #din
  1. az önce laf arasında bişey söyledi ve beni insanlığımdan utandırdı. fatih altaylı gayrimüslimleri öldürmenin sevap mı günah mı olduğunu sordu ve şu cevabı aldı kendisinden:
    ''gavur öldürmek sevap olur mu ya?! çok büyük günahı var kafir öldürmenin.. bıdı bıdı bıdı... mesela ben el kaide'yi hiç anlamıyorum. sinagogun önünde bomba patlattılar, kaç tane hafız kardeşimiz de öldü orada.. bıdı bıdı..''

sanırım hafızlara bişey olmasaydı sevaptı! heralde bomba patlatmak yerine girip tarasalar tasdiklerdi, en azından ben bunu anladım dediklerinden. şimdi senin bi farkın kaldı mı diyecem ama zaten yoktu ki farkın şimdi kalsın! ulan senin gibiler varsa cennette cehhenneme koşa koşa giderim ben be.

not: gavur ve kafir kelimelerinden tissskinirim ancak o bunları kullanmayı tercih ettiğinden öyle yazmak zorunda hissettim kendimi.
  2. sözde çok eşitlikçi yani mantık arayan birine çok mantıklı gelecek açıklamaları var ama camiilerinde öldürülen insanlara ve kurdukları saadet zincirine bakıldığında hiçte öyle olmayan düzenbazın teki.
  3. an itibari ile homoseksüellik hakkında çok doğru, çok insancıl dini açıklama yapmıştır.
  4. cinlerin insanların eşyalarını alabileceğini söylemiş ve onlardan kurtulmak için besmelenin yeterli olduğunu söylemiştir ve başına gelen bir olayı anlatmaktadır:

- cübbeyi bir gün dolaba koydum bir daha da bulamadım, meğer besmelesiz koymuşuz, götürmüşler...

(yarar)
  5. yüzmeyi sünnet saydıktan sonra aldığı "su israfı" eleştirisinden sonra, "camışlar o kadar giriyo israf olmuyo da ben girince mi olcak" diyerek yarmıştır.
  1. 8