merhaba! itü sözlük, içeriği dünyanın değişik noktalarında bulunan yazarlarca oluşturulan bir interaktif sözlüktür. daha fazla bilgi alabilir, üye olarak içeriğin genişlemesine katkıda bulunabilirsiniz.
  1. 1

buscopan

1. bu başlıkta
  2. bakın dur
  3. sırala
  1. eczacıbaşı tarafından üretilen kuvvetli bir ağrı kesici,kas gevşetici olup genelde bayanlar tarafından regl dönemlerinde ve böbrek ağrısı olan insanlar tarafından kullanılır.etkin maddesi skopolamin bromürdür.draje,ampul ve şurup şeklinde çeşitleri vardır.bir de şu var (bkz: buscopan plus)

not:benjamin e sevgiler.
  2. bütün gece boyunca kabız eşşek misali kıvrandıran karın ağrısına eczacının verdiği çözüm..attık ağzımıza bi tane umarım işe yarar..

edit:işe yaramadı kıvranmaya devam..
  3. ağrılı dönemlerde 2 adet aynı anda içilebileceği gibi günde 4-5 adet içmekte bi zarar görülmemektedir. zaten daha azı çoğu bünyede bi fayda sağlamaz. hamallık yapmak istemeyenler için daha etkili çözüm ; buscopan plus
  4. lisede akıl küpü bir arkadaşım var idi buscopan ile hayatına son vermeye çalışmış fakat ilacın etkisiyle sadece jöle kıvamına gelip gevşeyip kalmıştı sevgili arkadaşımızın bu gereksiz deneyi bize mucize kas gevşetici buscopanı kazandırmıştır.
  5. regl sancısı çeken arkadaşa çantadan çıkartılıp verilebilecek en güzel hediye.

sevdiğim bir yazarın tanımı ise:

adet sancıları çekip, toplum olarak zor günler yaşadığımız şu dönemde hayat kurtaran ilaç. bilmiyorum ben daha iyisini görmedim henüz. ya biliyo musunuz hayızlıyım diye erkek arkadaşım beni terketti halbusiki burcumda ve kahve falımda 3 vakte kadar evlilik gözüküyordu yaa üff ya evde kalırsam ühühü. neyse o ara zara'da mavi'den falan indirim mesajları geldi de alışverişe çıkıp kucak dolusu şort shirt skirt aldım. yolda yürürken de pazardaki amcalar ikizlere takke ikizlere takke diye bağırıyordu normalde pazardan sebze bile almayan biriyim ama 36dd memelerim var ayıptır söylemesi amcanın kafasındaki lila takkeler de hoşuma gitti dayanamadım aldım. yanında da hey girl hediye etti pos bıyıklı şeker amca. kafası ve memelerim aynı ölçüde olduğu için garip bi yakınlaşma bi sıcaklık oldu o anda anlatamam ya garip bi çekim işte. eğer evde kalırsam gidip pazarcı amcaya yazmaya düşünüyorum. ama kısmet belki de sözlükten bulurum beyaz atlı prensimi.
  6. sistiti tedavi edemez.
    en azından etmemesi gerekir.

bir düz kas gevşeticinin sistiti tedavi etmesi tornavidadan makarna yapmaya benzer.
  7. reçetedeki her ilacın ana tedavi edici ilaç olduğu zannedilmesinden ötürü isviçre çakısı muamelesi gören ilaç.
    sancı keser.
    idrar yolları iltihapları ya da bağısak, safra kesesi vd. rahatsızlıklarda acısı dinen hasta mucizeyi genellikle bu tür ilaçlara bağlar.
  1. 1