• görseller

• burnun büyük olması
    • burnun büyük olması
    • burnun büyük olması
    • burnun büyük olması
    • burnun büyük olması
  1. daha küçük yaşlardan başlayarak alay konusu olması nedeniyle, bu fiziki özelliğe sahip olanların çok içerledikleri* bir durumdur. ancak şişmanlar gibi burnu büyük olanlar da çoğu zaman bu özelliklerini kabullenmiş ve kendileriyle dalga geçebilen rahat insan havasını vermek için genelde neşeli ve komik olurlar. bir arkadaş gurubunda sempati toplarlar ve sevilirler ama asla iğneli esprilerden kurtulamazlar.
    ayrıcalazların da genelde burnunun büyük olması bu hipotezi destekleyen bir durum mu yoksa kaynağı mı tam olarak belirgin değildir.
    son yıllarda estetiğin* gelişmesi, yaygınlaşmasıyla ve ucuzlamasıyla, büyük burunlu arkadaşlarımızı birer birer kaybediyoruz.
  2. ilkokul ve ortaokul yıllarında büyük azap kaynağı. sürekli burunla ilgili espriler, laz ırkına göndermeler, çeke çeke uzamalar, şunlar bunlar.. bir kısmı çocukluk, bir kısmı ergenlik.. insan; ulan şu burun yarım santim daha kısa olsaydı merve de kesin bana aşık olurdu diye düşünmeden edemiyor. arkadaşların yanında kabullenme gösterileri, kendi kendine gülme oyunları vesaire.. ama burun orda duruyor öylece, sınıfa senden önce o giriyor..

lise üniversite yılları geldiğinde ise, burnun büyük olsa da sadece bir burun olduğu anlaşılıyor, hem şahsın kendisi, hem de arkadaşları tarafından. burun işte lan, ortada bir kemik, iki yanda kıkırdak kanatlar, iç kısmı mukoza kaplamış, dış kısmı deri.. öyle bir organ yani.. suratı görmeden tek başına burunu görmeye neden olacak kadar çılgın boyutları yoksa sorun yok. hayat sürüp gidiyor işte. sevgililer mıncıklamaya başlıyor, bi gariplikler.. öyle..
  3. küçük yaşlarda kişiyi asosyalliğe, utangaçlığa, sıkılganlığa sürükleyebilecek bu morfolojik özellik, ilerleyen yaşlarda bireyin yüz hatlarının belirginleşmesi, büyük burnun yüzde kendine daha iyi bir yer edinmesi sonucunda önemini yitirmeye başlar..hatta çeşitli kültürlerde erkek çekiciliğinin ana belirleyicilerinden birisi olduğu görülmüştür..

ancak her yüzde iyi durmaz bu..suratı vezir de eder, rezil de..
  4. türkiye topraklarında 2 burun çeşidi vardır. grek burnu ve hitit burnu. ikisi de büyüktür. karadenizlilerin burnu(kemerli burun) bildiğin grek burnudur. hitit burnu ise alından aşağıya dümdüz iner. burunlarımızın kaynağının grekler ve hititler olduğu açıktır.
  5. benim kadersizliğim bu lan. benim derken benim burnum fındık kadar aslında ama yakın arkadaşlarım, sevgililerim şimdiye kadar hep büyük burunluydu. hala da öyle. malesef... büyük burun sempatizanlığı desen o da yok.

yaz tatilleri olsun, şubatı olsun çevremi estetik cerrahın elinden geçmiş burnu bandajlı, devasa acılar çeken, hassas sevgililer, arkadaşlar çeviriyor. dayanılmaz acılar çekiyorlar hep. hep ama.. asıl sebepleri burunlarında et olması. hastalık yani... o kadar burunda et de olur kemikte.. ne koysan sığar yani. burnuma estetik yaptırıyorum demek yerine burnumda et var. ameliyat olmuşken biraz da düzeltirecem diyorlar yaaa ayar oluyorum.

neyse sonra ameliyat bitiyor. çiçek alıp hasta ziyaret ediliyor. el şakaları yapılıyor.. veee bandaj açılıyor. ortaya hiç tanımadığınız fındık bile değil mercimek burunlu başka bi insan çıkıyor. "yanlışlıkla burnu almışlar senin ekieki" diye yapılan espiriler... ve efsane soru
    -burnum nasıl puding?
    -önceden baktırtıyordun. şimdi bakılcak bi tarafın kalmamış dostum diyesim geliyor. sonra baktırmak için çektiği acıları hatırlayarak üzülüyorum. sonra hep susuyorum ben...

o değil de burun fetişistiyim de benim mi haberim yok lan. burunlarınızı sevin olum, yatmayın bıcak altına daha güzel olmak için. biz burun fetişistliğini alenen söyleyemeyenlere üzülün sizde. o yee.
  6. insanın aynada kendisine bakıp

"çirkinsin işte , o yüzden yalnızsın" demesine sebep olacak bir şey.