1. yazarların kendi burçlarını yazıp özür dilemez diye burçlarını ululaştırdıkları özür dileme(me) şekilleri. ulan baktım x burcu özür dilemez. o dilemez bu dilemez hangisi diler lan? herkes astrolog olmuş mnskym... ben özür dilerim aga. burcumunda taa...
  2. koç: bencildir; özür dilemez, dilese de büyüklük bende kalsın egom biraz daha okşansın niyetinde olacaktır.

boğa: bak bu adamlar kibar, yanında hediye filan bile getirebilirler özür dilerken. çok utanmışlarsa siz bi el atın duruma...

ikizler: ''ya kanka ya ne gerek var ücgünlük dünya, gel üzmeyelim birbirimiz, hadi gel iki bira içelim akşama...'' - kısa mesaj

yengeç: işte on iki burcun en duygusalı (balıklar duygusaldan öte romantik olmalarıyla ün salmışlardır) yengeçler ailelerine de arkadaşlarınada çok önem verir. gerçekten değerliyseniz özür hemen gelecektir, biraz antikadır arkadaşlar o yüzden mektup ya da odanıza bırakılmış küçük bir notla gerçekleştirebilirler bunu... yok standart bi kırgınlıksa onlar özür bekleyecektir.

aslan: gösteriş adamı bunlar... hediyelere baş vuracaklardır. istediğiniz samimi özür konuşmasını elde edebilir misiniz bilmem ama bol bol hediye alacağınız kesin.

başak: offf, plan, plan, plan... benim aklım ermez bu başaklara. ayna karşısında özür konuşmasının provasını yapıyor olabilirler şu anda. lakin hakslıysa özür dileyeceğini düşünüyorum; mantık insanı ne de olsa.

terazi: adalet terazinin temelidir. önce ölçecek biçecek. özür dilemesi gerektiğini düşünüyorsa kibar bir konuşmayla yapacağını tahmin ediyorum.

akrep: sevgiliyseniz make up sexe hazır olun. arkadaşsanız kuru kuru bi özür alacaksınız çünkü bu arkadaşlar duygularını pek derinlerde yaşıyorlar ama dandirik bi ''kusura bakma abi gel iki tek atalım'' maili içinde fırtınalar kopmadığı anlamına gelmez.

yay: yaylar ''insanları mutluluktan havaya uçurup sonra tutmayı unutan burç'' olarak ün salmışlardır. sizin düşmeyle gelen acınızı anlamayacak, havada uçarkenki eğlencene say diyecektir. işin iyi tarafındaysa kendisi de siz bir şey yaptığınızda illa özür diye tutturmayacaktır.

oğlak: adı üstünde keçi bunlar... gerçekten haksız olduğunu düşünmüyorsa yandınız. yalnız duygusal tarafları da vardır. oradan vurabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

kova: arkadaşlarına çok değer veren bir burç daha karşımızda; çabuk özür dileyecektir. hediye yerine sağlam bir konuşmayla karşınıza çıkacaklardır. ''dünya kocaman bir ateş topuydu'' diye başlayabilir; özet geçtirin*

balık: kendilerini yiyip bitirseler de direkt bir özür almanız zor gibi gözüküyor. balıklar oldukça yaratıcıdır nitekim, kendi yöntemleriyle özür dilemeye hazırlanıyor; hatta dilemiş bile olabilirler. iyi düşünün.
  3. ikizler için bir örnek öyleyse;
    -ya bi özür dilerim desen kapanacak mesele valla sadece bunu duymak istiyorum.
    +niye özür dileyim ki?
    -e doğrumuydu yaptığın?
    +hayır.
    -o zaman özür dilemen gerekmiyor mu?
    +yoo..
    -ya ne demek yoo.. yanlış olduğunu biliyosun yaptığının neden özür dilemiyorsun???
    +e yaparken de biliyordum yanlış olduğunu pişman değilim ki yaptığım için.
    -lan niye yaptın o zaman yanlış olduğunu bile bile?!!
    +doğrusu yanlışı önemli değil yapmam gerekeni yaptım.
    -pes!
    +yaptığımın yanlış olduğunu açıklamam yeter bence.
    mevzunun tam olarak nerden doğduğunu hatırlamıyorum ancak birileri damarıma basmış bende sivri dillilikle mevzuyu abartıyla çözmüştüm. teknik olarak haklı görünsem de haksızlık payı yüklenecek kadar sivri bir dille hemde. yaani hikayemizin ikizleri benim lütfen az küfredin.
  4. boğa burcu:özür kelimesinin çıktığı hiç duyulmamıştır.hadi tamam unutalım bitti gitti denir.
    aslan burcu:zorda kalınca kısık sesle bir "özür dilerim" çıkar ama öyle bi söyler ki yani yerdeki karıncanın duyacağı frekansta söyler.
    koç burcu:bıktım özür dilemekten bi daha dilemicem yine de bu kez diliyorum falan falan.
  5. yay ve x burçlu kişi arasında yaşanan dargınlıktan sonraki günlerde ;
    yalnızlıktan hiç hoşlanmayan yay kişisi artık son demlerini yaşamaya başladığında,yalnızlıktan bıkıp usandığında yine hatasını kabullenmez ama şansını denemek için telefonu alır eline.amaç özür dileyerek yalandan gönül almak değildir.onun bilmek istediği şey olay ne raddeye gelmiş,diğer şahsın tepkileri nedir ölçmek ister.
    o dakikaya kadar kendisini sorgular.gurulu ve kibirli olmadığı için ilk arayan olmaktan çekinmez.arar ve şansını dener.

hem suçlu hem güçlü psikolojisindeki yay suçunu kabullenmemekte ısrarcıdır.sorunlarını çözebilmek için,kendi istediğini kabullendirmek için bütün şansını zorlar.anca iş hallolmayınca bükük ağızla belki bi' kusur olduğunu ima eder.

şöyle ki ;
    tamam bende biraz sert konuştum ama senin de yaptığın yanlıştı.
  6. koç
    ya kusura bakma, alın bölgesinde ciddi ağrı yaşıyorum ne dediğimin farkında değilim.

boğa
    özel hayatım çok hareketli, alışığım hatunların beni istemesine sen de öyle yok filan deyince tepem attı idare et panpa.

yengeç
    hep yana doğru gitmekten valla bak yoksa yapar mıyım öyle bir öküzlük.

aslan
    bak diyorum, kralım diyorum, tamam ettik bir hata ama uzatma diyorum, bas git lan!

ikizler
    anacım sen beni beğenmiyorsun filan ya önce kendine bak istersen ne farkın var benden. sen özür dile, hayır önce sen.

başak
    her rüzgarla savruluyorum zaten, ne olur affet beni dökme tanelerimi daha fazla.

terazi
    dengesizliklerden hoşalnmıyorum biliyorsun birader. tamam özür dilerim ama sen de bana langur lungur konuşma bir daha.

akrep
    bak benim mizacım bu tamam mı? ya seni üzecektim ya kendimi. olayı abartma iğnenin ucu yön değiştiriyor bak.

oğlak
    ya ben sevimliyim, bıcır bıcır birşeyim affettin değil mi, affettin affetin.

yay
    zaten gerginim gelme üstüme, pardon dedim ya işte uzatıp adamı daha fazla germe.

kova
    bu hayatın doldurundan boşatından yoruldum. senin söylediğin son damlaydı ama kusura bakma sana boşaltmamalıydım sinirimi.

balık
    niye özür dileyecekmişim ki? ben sana birşey mi yaptım? allah allah hiç hatırlamıyorum.
  7. güneş mars terazi ve haritada akrep ve plütonik etkiler söz konusu ise;

- hayır diyememenin getirdiği bir problem

- oluşan problemi çözmemek için kaçma, ulaşılamama

- karşı tarafı ''gerizekalı'' yerine koymak amacından öte gidemeyen bir yalan sıkma

- karşı taraftan kendi attığı triplerin çok daha azını bulunca üste çıkma

buradaki sorun terazi tarafın hayır diyememesi, sürekli uyum, denge, barış, çiçekler böcükler ortamı ile akrebin acısını sonradan çıkarma eğilimi, baskılama, güç bende olsun tavrını içeren biraz karanlık biraz ateş-acı-yanma ortamı.