• isle of dreams
    itü sözlük yazarlarına özel %20 indirimli biletler için son tarih 19 temmuzkayıt ol
  1. seneler önce annemin bana aldığı bir defterdeki aralara serpiştirilmiş sözlerden biriydi. o gündür bügündür unutmam. bu arada şimdi öğrendim charles dederich'in sözüymüş. o kim başka sefere bakamam şimdi.
    hayat bir bütündür; kötülükler de onun bir parçasıdır, mutluluklar yaratan mucizeler de. bu yüzden hayata yeniden başlamak diye bir şey yoktur aslında hep devam ederiz. eğer hayata bağlı bir insansanız, ve küçük şeylerden mutlu olabiliyorsanız bu sözü inanarak söyleyebilirsiniz.
    ayrıca ilkokuldayken bu sözü söyleyip pazartesi bir şeylere başlama takıntım da sona ermişti. tamam düzenli olucam, iyi bi insan olucam. yoksa bu sözü duymasam pazartesiyi beklicem 3-4 günüm gidicekti. tabi şaka bi yana hayat güzel, ben güzelim, insanlar güzel hehe çok komiğim*
  2. keşke herşey bir cümle ile bazı şeyleri değiştirebilecek kadar kolay olsaydı dememe sebep olan söz.
  3. bugüne bir günün altından kalkması pek de mümkün olmayan görevler yükleyen motto. eğer bugün hayatımın geri kalan kısmının ilk günüyse, dün de hayatımın geride kalan kısmının son günüydü yani. acaba? bana hala dün sikik bir salıydı, bugün de sikik bir çarşamba gibi geliyor. yarın ise mübarek ramazan ayının ilk günü; bak ona bir şey diyemem.

ya da diyelim ki bu motto hayatımın geri kalan kısmının ilk günü olma sorumluluğunu yalnız bugüne değil, her güne yüklüyor. ama hayata hayat boyu kaç kere yeniden başlanabilir ki? bilgisayar oyunu mu bu?

demem o ki, bugün hayatımın geri kalan kısmının ilk günü falan değil, hayatımın günlerinden bir gündür. hayat bir lig fikstürü, uzun bir maraton değil; her günü final, her geceyi gala havasında yaşamak insana bir şey vermez. az sakin olalım.

baktım da iyi ahkam kesmişim. ferrari'yi sattıktan sonra iyice bir hoş oldum ha. haha.
  4. ayrıca timo maas & brian molko ikilisi bir şarkılarında bu sözü "its the first day of the rest of your life" şeklinde ikinci tekil şahsa yönelik modifiye etmişlerdir. şarkı bu sözün dinleyenin kafasına kazınacak şekilde hoş sayılabilecek bir melodi eşliğinde yirmi-otuz defa tekrarlanmasından ibaretti ve 2005 yılının yazında müzik kanallarından birinde her yarım saatte bir çalmaktaydı.
  5. "smile, today is the first day of the rest of your life" diye smiley'li bir çıkartması da vardır bu sözün.